Czytaj ten artykuł w:

Inicjatywa obywatelska UE : Komisja rejestruje inicjatywę "End the Cage Age"

Określonymi celami proponowanej inicjatywy obywatelskiej jest zakończenie "niehumanitarnego traktowania zwierząt hodowlanych" trzymanych w klatkach.

poniedziałek 10 wrzesień 2018 (1 lat 2 miesięcy 13 dni temu)
polubienia

Organizatorzy zwracają się do Komisji o zaproponowanie przepisów zakazujących stosowania: klatek dla kur niosek, królików, mnożników brojlerów, mnożników niosek, przepiórek, kaczek i gęsi; blokad w kojcach porodowych loch; stanowisk pojedynczych dla loch, indywidualnych stanowisk cieląt, tam gdzie jeszcze nie są zabronione.

Decyzja Komisji o zarejestrowaniu Inicjatywy dotyczy wyłącznie prawnej dopuszczalności wniosku. Komisja jeszcze tego nie przeanalizowała.

Rejestracja tej inicjatywy nastąpi w dniu 11 września 2018 r., rozpoczynając roczny proces zbierania podpisów poparcia przez jej organizatorów. Jeżeli inicjatywa otrzyma milion deklaracji poparcia w ciągu jednego roku, z co najmniej siedmiu różnych państw członkowskich, Komisja będzie musiała zareagować w ciągu trzech miesięcy. Komisja może zdecydować, czy zastosować się do wniosku, czy też nie, i w obu przypadkach wymagane będzie wyjaśnienie obranego stanowiska.

Europejskie inicjatywy obywatelskie zostały wprowadzone wraz z traktatem lizbońskim i uruchomione jako narzędzie ustalania agend w rękach obywateli w kwietniu 2012 r., po wejściu w życie rozporządzenia o europejskiej inicjatywie obywatelskiej, które wdraża postanowienia Traktatu.

Po oficjalnej rejestracji europejska inicjatywa obywatelska umożliwia milionowi obywateli z co najmniej jednej czwartej państw członkowskich UE do skłonienia Komisji Europejskiej do przedstawienia aktu prawnego w dziedzinach, w których Komisja ma taką możliwość.

Warunki dopuszczalności, jak przewidziano w rozporządzeniu w sprawie europejskiej inicjatywy obywatelskiej, polegają na tym, że proponowane działanie nie wykracza w sposób oczywisty poza ramy uprawnień Komisji, że nie jest w oczywisty sposób obelżywe, niepoważne lub dokuczliwe. oraz że nie jest to oczywiście sprzeczne z wartościami Unii.

Cały tekst inicjatywy 'End the cage Age' European Citizens Initiative (aktywne od 11 września)

czwartek 4 września, 2018/ EC/ UE.
http://europa.eu/rapid

Wiadomości

Japonia potwierdza wybuch klasycznego pomoru świń12-wrz-2018 1 lat 2 miesięcy 11 dni temu
Chiny potwierdzają kolejna ogniska ASF07-wrz-2018 1 lat 2 miesięcy 16 dni temu

Wiadomości od Pomieszczenia i sprzęt

Polska: wsparcie dla młodych rolników06-lip-2018 1 lat 4 miesięcy 17 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

22-lis-201915-lis-201908-lis-201931-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie