Czytaj ten artykuł w:

Konferencja wysokiego szczebla na temat przygotowania europejskich myśliwych do zwalczania ASF

W konferencji udział wzięli eksperci ze społeczności łowieckiej, naukowcy, Komisja Europejska, EFSA, OIE, władze krajowe, a także główni interesariusze z unijnych sektorów rolnictwa i produkcji mięsa wieprzowego.

środa 6 marzec 2019 (2 miesięcy 16 dni temu)
polubienia

Europejska Federacja Łowiectwa i Konserwacji Przyrody (FACE) oraz Komisja Europejska zorganizowały konferencję wysokiego szczebla pt. "Przygotowanie europejskich myśliwych do zwalczania afrykańskiego pomoru świń" na wystawie "Jagd und Hund" w Dortmundzie w Niemczech.

W konferencji wzięli udział eksperci ze społeczności łowieckiej, naukowcy, Komisja Europejska, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE), władze krajowe, a także główni interesariusze z unijnych sektorów rolnictwa i produkcji mięsa wieprzowego. .

Wszystkie zainteresowane strony biorące udział w konferencji wyraziły głębokie zaniepokojenie rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń w Europie. Obecnie nie ma znanego skutecznego leczenia ani szczepienia ASF, mimo znacznej ilości badań.

Torquejarn Larsson, prezes FACE, otworzył konferencję, stwierdzając: "Myśliwi to oczy i uszy dzikiej przyrody i mają kluczową rolę do odegrania w eliminowaniu ASF, ale musimy być odpowiednio przygotowani, aby poradzić sobie z choroby w najbardziej efektywny sposób. Mamy wiele do zaoferowania, a władze i inni decydenci powinni zapewnić, że jesteśmy kluczowym elementem debaty na każdym szczeblu ".

Europejski komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, pan Vytenis Andriukaitis, podkreślił, że kluczowe znaczenie ma świadomość każdego myśliwego i zwraca uwagę na to, jak łatwo choroba może się rozprzestrzeniać. Doszedł do wniosku, że: "Myśliwi mają wyjątkową możliwość zmiany sytuacji i ogromny wpływ na wynik walki z chorobą, na lepszy lub gorszy, ponieważ mogą przyczynić się do zwiększenia lub zmniejszenia rozprzestrzeniania się choroby: ich rola jest kluczowa w tej bitwie".

Inni kluczowi mówcy to Komisja Europejska, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności, Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt, eksperci ze społeczności łowieckiej i sektora rolnictwa. Wszyscy podzielili się swoimi obserwacjami i przedstawili swoje doświadczenia na temat najlepszych praktyk w zakresie eradykacji ASF. Obecnie trwają prace nad rekomendacjami, które będą promowane w całej Europie.

środa 30 stycznia, 2019/ FACE/ UE.
https://www.face.eu

pokrewne artykuły

Wiadomości

EFSA udostępnia dane na platformie typu open-access07-mar-2019 2 miesięcy 15 dni temu

Wiadomości od Zdrowie świń

EFSA udostępnia dane na platformie typu open-access07-mar-2019 2 miesięcy 15 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

17-maj-201910-maj-201903-maj-201926-kwi-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie