Czytaj ten artykuł w:

Meksyk i Dania współpracują w celu wzmocnienia sektora trzody chlewnej

Projekt umożliwi współpracę w ciągu najbliższych trzech lat w ramach zdrowia świń, pomoże wzmocnić sektor w obu krajach i przyspieszyć tworzenie miejsc pracy w krajowej produkcji żywności.

piątek 15 listopad 2019 (27 dni temu)
polubienia

Krajowa służba zdrowia, bezpieczeństwa i jakości produktów rolno-spożywczych (SENASICA) oraz rząd duński podpisały sektorowy projekt współpracy strategicznej (PCES) dla sektora weterynaryjnego, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa przetwarzania produktów wieprzowych.


Rząd meksykański dąży do wzmocnienia łańcucha wartości produkcji wieprzowiny - w zakresie nadzoru, identyfikowalności i monitorowania toksycznych zanieczyszczeń i leków weterynaryjnych - oraz czyni postępy w celu poprawy diagnostyki i kontroli mięsa.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo wieprzowiny, Meksyk dąży do wzmocnienia swoich systemów redukcji ryzyka zanieczyszczenia na wszystkich etapach produkcji.

Porozumienie określa również podział strategii w celu zapobiegania chorobom świń, które stanowią zagrożenie dla zdrowia zwierząt, będzie to niezbędne do zwiększenia produkcji krajowej i ochrony zdrowia publicznego oraz globalnej konkurencyjności obu krajów.

Umowa pozwoli również na wymianę informacji i programy przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń (ASF), przygotowując Meksyk i Danię do zapobiegania jej wprowadzeniu oraz do opracowania skutecznych działań w przypadku wybuchu epidemii.

W związku z tym duński rząd będzie szkolił meksykańskich techników w zakresie nadzoru epidemiologicznego i systemów diagnostycznych dla tego rodzaju chorób.

poniedziałek, 28 października, 2019/ SADER/ Meksyk.
https://www.gob.mx

pokrewne artykuły

Wiadomości

Wiadomości od Pomieszczenia i sprzęt

UE: nowe przepisy dotyczące nawozów26-lip-2019 4 miesięcy 16 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

06-gru-201929-lis-201922-lis-201915-lis-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie