Czytaj ten artykuł w:

Meksyk, USA i Kanada razem przeciwko ASF

W Meksyku odbywa się 2. Forum Północnoamerykańskie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF), na którym omawiane są działania służb weterynaryjnych Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady mające na celu zapobieganie wprowadzeniu afrykańskiego pomoru świń (ASF).

poniedziałek 4 listopad 2019 (17 dni temu)
polubienia

Francisco Javier Trujillo Arriaga, dyrektor naczelny National Service for Agrifood Health, Safety and Quality (SENASICA), wskazał, że służby weterynaryjne trzech krajów współpracują ze sobą w sposób ciągły, zorganizowany w celu udoskonalenia sprawdzonego systemu, który sprawdził się w przypadkach takich jak klasyczny pomór świń. Wskazał, że skuteczne zapobieganie zagrożeniu ASF wymaga zorganizowanej współpracy we wszystkich procedurach, dyscyplinach i mechanizmach w celu skutecznego wykrywania i zgłaszania przypadków epidemii.


Opowiadając o pierwszym forum, które odbyło się w Ottawie, w Kanadzie, szef kanadyjskich służb weterynaryjnych, Jaspinder Komal, zauważył, że kluczowe jest ustanowienie partnerstw, które działają wspólnie w celu wdrożenia równych standardów zapobiegania i włączenia się w działania badawcze. Wyjaśnił, że na pierwszym forum uzgodniono działania mające na celu zapobieganie ASF w Ameryce Północnej, takie jak promowanie skutecznej komunikacji, ochrona granic przed chorobą i zachęcanie producentów do zwiększenia bezpieczeństwa biologicznego w swoich gospodarstwach. Uznał za konieczne włączenie innych narodów do globalnych badań w celu opracowania szczepionki przeciwko ASF i poinformował, że testy skuteczności szybkiego reagowania w celu wykrycia choroby są już przeprowadzane.

Oczekiwanie na drugie forum to ustanowienie stałej grupy ekspertów ASF dla kontynentu amerykańskiego, która poprzez istniejące struktury i stowarzyszenia obejmuje służby weterynaryjne krajów i instytucji, takich jak Ibero-American Pork Organisation (OIPORC) i Regional Organization for Agricultural Health (OIRSA). Ponadto zostaną zintegrowane subregionalne grupy zadaniowe, takie jak Grupa Robocza ASF Północnoamerykańskiego Komitetu ds. Zdrowia Zwierząt.

wtorek 22 paździenrika, 2019/ SADER/ Meksyk.
https://www.gob.mx

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

15-lis-201908-lis-201931-paź-201925-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie