Czytaj ten artykuł w:

Organizacje zajmujące się obroną zwierząt zachęcają UE do zastąpienia CO2 stosowanego do ogłuszania świń

Eurogrupa dla Zwierząt i jej 69 organizacji członkowskich apelują o odejście od oszołomienia świń wysokim stężeniem CO2, powszechnej metody podczas uboju.

środa 6 listopad 2019 (15 dni temu)
polubienia

W nowo wydanym dokumencie, organizacje apelują o inwestycje ze strony przemysłu oraz decydentów krajowych i unijnych, aby znaleźć bezbolesną alternatywę dla praktyki, która jest stosowana w większości dużych rzeźni w UE. Przykładowo Hiszpania, Niemcy i Dania, które znajdują się w pierwszej piątce krajów UE pod względem produkcji trzody chlewnej, ubijają od 85 do 95% świń za pomocą CO2 - co przekłada się na ponad 100 milionów świń rocznie.


Według Eurogrupy ds. Zwierząt ogłuszenie wysokim stężeniem CO2 powoduje u świń ból i niepokój od pierwszego kontaktu z gazem do utraty przytomności, co może zająć minutę. Materiał filmowy przedstawiający cierpienia świń podczas tej procedury opublikowany przez organizacje zajmujące się obroną zwierząt wywołał oburzenie w UE i na świecie.

Eurogrupa dla Zwierząt i jej organizacje członkowskie wzywają Komisję Europejską do zmiany rozporządzenia w sprawie uboju, aby zakazać stosowania CO2 w wysokim stężeniu jako metody oszołamiania lub zabijania świń od 1 stycznia 2025 r., z rewizją w 2023 r. w celu zweryfikowania dostępności komercyjnych alternatyw.

czwartek 31 października, 2019/ Eurogroup for Animals/ UE.
https://www.eurogroupforanimals.org

pokrewne artykuły

Wiadomości

Wiadomości od Zarządzanie

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

15-lis-201908-lis-201931-paź-201925-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie