X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Polska: nadal można starać się o dotacje na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Wsparcie to pochodzi z budżetu PROW 2014-2020 i skierowane jest do gospodarzy, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych lub ASF.

14 listopad 2022
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Zainteresowani mają czas na dostarczenie dokumentów praktycznie do końca roku – nabór trwa do 30 grudnia 2022 r. Warto jednak podkreślić, że pomoc przyznawana jest zgodnie z kolejnością wpływu dokumentacji.

Do tej pory zarejestrowano 55 wniosków – najwięcej na Mazowszu (14) i w województwie łódzkim (12) – na łączną kwotę 5,55 mln zł.

O pomoc na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej z PROW 2014-2020 mogą się starać dwie grupy rolników: których gospodarstwa ucierpiały w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych i w wyniku wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF).

W przypadku wystąpienia w gospodarstwie ASF o pomoc mogą się starać rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał w drodze decyzji zabicie świń lub zniszczenie ich zwłok, a w dniu jej wydania zwierzęta, których dotyczyła, stanowiły co najmniej 30 proc. trzody chlewnej posiadanej przez rolnika.

Maksymalna pomoc, jaką można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 w ramach tego wsparcia, to 300 tys. zł na jednego beneficjenta i gospodarstwo. Poziom dofinasowania nie może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację danej inwestycji.

Należy pamiętać, że gdy przyczyną strat jest ASF, inwestycje realizowane z dofinansowaniem nie mogą być związane z produkcją świń.

10 listopad 2022r. / ARiMR/ Polska www.gov.pl

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji