X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Polska: nadal można ubiegać się o dofinansowanie ubezpieczeń od szkód wywołanych salmonellą

Do 15 marca 2024 r. wnioski o dofinansowanie mogą składać producenci rolni, którzy ubezpieczyli drób, bydło lub świnie od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą.

28 luty 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać do 15 marca 2024 r. osobiście w placówkach, nadawać rejestrowaną przesyłką pocztową lub drogą internetową – na elektroniczną skrzynkę podawczą Agencji lub za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. W trwającym od 18 stycznia 2024 r. naborze wpłynęły do tej pory 124 wnioski.

Z tej pomocy mogą skorzystać hodowcy drobiu, bydła i świń, którzy ubezpieczyli zwierzęta od ryzyka zachorowania na salmonellozę. Ubiegający się o przyznanie wsparcia muszą też posiadać prawo do dysponowania nieruchomością, na terenie której prowadzona jest działalność rolnicza. Oprócz tego umowa ubezpieczenia lub polisa dołączone do wniosku powinny obejmować co najmniej: 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków czy drobiu nieśnego, 14 sztuk świń lub 4 sztuki bydła.

Dofinansowanie ma formę 70-proc. dopłaty do zapłaconej składki, pod warunkiem że z umowy lub polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. produkcji zwierząt. Istotne jest też to, że okres objęty ubezpieczeniem nie może rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a starającemu się o dofinansowanie nie przyznano innych dopłat do ubezpieczenia.

27 luty 2024r. /ARiMR/ Polska www.gov.pl

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji