Czytaj ten artykuł w:

Sztuczna inteligencja zadba o dobrostan

Naukowcy ze Wspólnej Jednostki Badawczej ds. Fizjologii, Środowiska i Genetyki Systemów Zwierząt i Zwierząt Gospodarskich (PEGASE), we współpracy z CEA-LETI, opracowali zautomatyzowane urządzenie do wykrywania zachowań świń. Jest to system oparty na indywidualnym monitorowaniu, aby pomóc rolnikom szybko interweniować w przypadku zachowania, które wpływa na zdrowie i dobrostan zwierząt.

środa 24 kwiecień 2019 (5 miesięcy 24 dni temu)
polubienia

Od wielu lat jednym z głównych problemów w hodowli trzody chlewnej jest zmniejszanie szkodliwych zachowań, takich jak walka lub gryzienie ogonów. Dzięki wykrywaniu takich zachowań lub, jeśli to możliwe, wczesnych sygnałów ostrzegawczych, rolnicy mogą interweniować bardzo wcześnie, aby zmniejszyć problemy związane z dobrostanem.

Algorytm analizujący zachowanie

Aby uzyskać zautomatyzowane techniki monitorowania zachowania, INRA i CEA opracowały czujniki umieszczone w kolczykach, które zawierają bezprzewodowy akcelerometr i świnie są obserwowane za pomocą kamer wideo. Zarejestrowane dane są analizowane przez algorytmy sztucznej inteligencji.

W gospodarstwie, w którym zwierzęta są monitorowane, dane są przesyłane do programu, który analizuje je w czasie rzeczywistym. Jeśli dwa akcelerometry mają bardzo wzmożoną aktywność w tym samym czasie, nie ma wątpliwości co do agresywnego zachowania lub walki. Algorytm jest wciąż rozwijany, ale wyniki są obiecujące, ponieważ oprogramowanie poprawnie identyfikuje około 50% zachowań związanych z walką. Po dokładnym dostrojeniu narzędzie ma wysłać hodowcy ostrzeżenie przez SMS, co powoli działać szybko.

środa 27 marca, 2019/ INRA/ Francja.
http://www.rennes.inra.fr

Wiadomości

Chiny: spadek produkcji wieprzowiny o 5,2%25-kwi-2019 5 miesięcy 23 dni temu

Wiadomości od Zarządzanie

Polska: obowiązek planów nawożenia azotem01-maj-2019 5 miesięcy 17 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

11-paź-201904-paź-201927-wrz-201920-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie