X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Zaawansowana technologicznie kamera pomaga chronić lochy i prosięta

Naukowcy i współpracownicy Agencji ds. Badań Rolniczych (ARS) używają obrazowania trójwymiarowego do ochrony nowonarodzonych prosiąt poprzez monitorowanie zachowań dorosłych samic świń.

3 styczeń 2018
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Rocznie prawie 15 procent prosiąt przed odsadzeniem umiera. Według producentów wieprzowiny w USA wiele jest miażdżonych przez lochy. Modyfikacja kojców loch może pomóc w zmniejszeniu liczby takich upadków. Pierwszym krokiem, według inżyniera rolnictwa ARS, Tami Browna-Brandla, jest ocena zachowania macior i prosiąt w ich kojcach. Zachowania zwierząt zawierają ważne wskazówki dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia, które producenci mogą wykorzystać do lepszego zarządzania swoim inwentarzem.

Brown-Brandl i zespół naukowców z Chin, Iowa Select Farms i Iowa State University opracowali system automatycznego przetwarzania i analizy trójwymiarowych obrazów loch. Kamera zamontowana nad kojcami porodowymi rejestruje obrazy w celu ustalenia zachowania i postawy lochy: jeśli je, pije, stoi, siedzi lub leży.

System, który dokładnie klasyfikuje zachowanie, mógłby potencjalnie pomóc w zapobieganiu miażdżeniu prosiąt przez lochy, twierdzi Brown-Brandl, który pracuje w Ośrodku Badań nad Zwierzętami Amerykańskim ARS im. Romana L. Hruski w Clay Center w Nebrasce.

Technologia ta pozwala producentom trzody chlewnej lepiej monitorować swoje świnie i określić, czy potrzebne są dostosowania w zakresie zarządzania, takie jak zmiany w wielkości kojca lub rozmieszczenie kojca, dodaje Brown-Brandl. Dane mogą również pomóc producentom szybciej zlokalizować chore zwierzęta.

poniedziałek 18 grudnia, 2017/ ARS-USDA/ USA.
https://www.ars.usda.gov/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji