Andréia Gonçalves Arruda

Andréia Gonçalves Arruda
7vermeirenfrankmichaelkakanisHubertsereksamson_farinloyandy.montiel

Ohio State University. USA

Dr Andréia Arruda pochodzi z Brazylii, gdzie ukończyła studia weterynaryjne na Uniwersytecie Stanowym w São Paulo w 2010 roku. Pracując nad dyplomem DVM, uczestniczyła w programie wymiany międzynarodowej, w którym przez rok pracowała na fermie liczącej 1200 loch  w małym miasteczku w północnym regionie Minnesota, USA.
Dr Arruda postanowiła kontynuować karierę naukową, a w 2011 r. wróciła do USA, gdzie rozpoczęła naukę jako badacz kończący studia magisterskie na University of Minnesota w 2012 r. W 2013 r. przeprowadziła się do Kanady, aby kontynuować doktorat w dziedzinie epidemiologii na University of Guelph, którą ukończyła w 2015 r. Następnie zajmowała roczne stanowisko badawcze na University of Minnesota (Post-Doctoral Associate), a następnie dołączyła do Wydziału Medycyny Prewencyjnej Weterynarii na Ohio State University jako adiunkt w 2017 r.
Główne zainteresowania dr Arrudy dotyczą epidemiologii chorób zakaźnych. Ma na celu lepsze zrozumienie, w jaki sposób pojawiające się i nawracające choroby rozprzestrzeniają się między gospodarstwami, a tym samym, jak je kontrolować i im zapobiegać. W ciągu ostatnich lat spędzonych w Ontario i Minnesocie miała okazję ściśle współpracować z producentami świń i lekarzami weterynarii, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób obecna złożoność systemu produkcji trzody chlewnej w Ameryce Północnej wpływa na epidemiologię chorób zakaźnych, w szczególności na rozrodczość świń i zespół oddechowy (PRRS).

zaktualizowane CV 02-wrz-2019

Artykuły