Montserrat Torremorell

Montserrat Torremorell
27mcrisolborisenkoirina1Maria Costagabriel.leonA N D A L O N

University of Minnesota. USA

Dr. Montserrat Torremorell jest obecnie przewodniczącym A.D Leman w Swine Health and Productivity i profesorem nadzwyczajenym w Department of Veterinary Population Medicine, College of Veterinary Medicine. Tytuł lekarza weterynarii zdobyła w University Autonomous of Barcelona w 1994 roku, a doktorat obroniła w University of Minnesota w 1999 roku.

W maju 2009 roku Dr. Torremorell zaczęła pracę na obecnej pozycji w University of Minnesota. Wcześniej była zatrudniona w Genus/PIC, największej firmie hodowlanej świń na świecie. Zajmowała się tam różnymi zagadnieniami związanymi ze zdrowotnością i diagnostyką stad. Dr. Torremorell prowadziła działania mające na celu eliminację wirusa PRRS. W ciągu tego okresu starania PIC USA doprowadziły do zwiększenia liczby ferm ujemnych pod względem obecności PRRSV z 12% do 100%. Dr. Torremorell także uczestniczyła w Narodowym Programie Eliminacji PRRSV w Chile, a ostatnio pracowała nad kontrolą i eliminacją influenzy świń. Dr. Torremorell posiada bogate doświadczenie w dziedzinie zdrowia świń, badań i systemów produkcyjnych, w tym strategii poprawy zdrowotności stad, eradykacji chorób, diagnostyki i programów bezpieczeństwa biologicznego, a także genomiki zdrowia.

Dr. Torremorell obecnie prowadzi zajęcia w klasie o profilu weterynaryjnym, a także angażuje się w inne działania edukacyjne związane z chorobami świń. Ponadto jest kierownikiem Swine Disease Eradication Center w College of Veterinary Medicine, University of Minnesota. Dr. Torremorell jest autorem ponad 40 artykułów typu peer-reviewed i ponad 100 streszczeń i publikacji konferencyjnych. Dr. Torremorell otrzymała nagrodę Allen D. Leman Science In Practice Awardof firmy Pfizer i University of Minnesota w 2003 za swoją pracę nad eradykacją PRRSV. Jej zainteresowania naukowe obejmują choroby zakaźne świń, a zwłaszcza influenzę i inne choroby mające istotne znaczenie ekonomiczne. W swoich badaniach nad influenzą jest zainteresowana przede wszystkim zrozumieniem mechanizmów transmisji SIV, także przez powietrze i czynnikami, które przyczniają się do utrzymywania się i rozprzestaneniania infekcji w populacjach. Ponadto interesuje się rozwijaniem strategii kontroli, eliminacji i profilaktyki zakażeń SIV u świń i dalszymi badaniami nad zrozumieniem transmisji infekcji u świń i ludzi.

zaktualizowane CV 06-paź-2013

Artykuły