Rytis Čepulis

Rytis Čepulis
7ecifuentesv31tanadon.kijmelecarmelarodrigo2385vermeirenfrank

Konsultant weterynaryjny. Litwa

Urodzony w Kownie, ukończył Litewską Akademię Weterynaryjną w 1985 r. Rozpoczął pracę jako starszy lekarz weterynarii w Departamencie Chorób Ryb w National Veterinary Lab w Wilnie, później pracował jako weterynarz / badacz / kierownik produkcji w różnych jednostkach badawczych i produkcyjnych na Litwie.

W 1997 r. rozpoczął pracę w holenderskiej firmie Intervet International (obecnie część MSD AH) jako doradca weterynaryjny dla wszystkich 3 krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. W 1999 r. otworzył Biuro Reprezentacyjne w Kownie, ale obok obowiązków Szefa Biura Reprezentacyjnego zajmowałem się głównie usługami weterynaryjnymi dla głównych klientów trzody chlewnej i drobiu, co było najbardziej udaną strategią marketingową (wierzy, że wciąż tak jest).

Jednym z pierwszych wielkich sukcesów był program szczepień / likwidacji Aujeszky'ego na największej 36- tysięcznej fermie trzody chlewnej na Litwie, później uruchomienie programu PRRS i innych programów szczepień na fermach świń na Litwie, Łotwie i Estonii. Razem z holenderskimi kolegami wzięli udział w dużym projekcie prób terenowych w wielu największych białoruskich fermach świń.
W 2005 roku rozpoczął zdalne studia doktoranckie w Laboratorium Immunologii Litewskiej Akademii Weterynaryjnej. W 2009 roku obronił pracę doktorską o molekularnych właściwościach wirusa PRRS w krajach bałtyckich. Nadal utrzymuje ścisłe kontakty ze swoim liderem naukowym prof. Arunas Stankevicius, innymi badacze na Wydziale w Kownie i Laboratorium Narodowym.
Podczas pracy w Intervet / MSD AH miał szczęście spotkać się, współpracować i uczyć się od wybitnych europejskich specjalistów w dziedzinie chorób świń. Byli to przede wszystkim koledzy z firmy: Marc Martens, Bart Mourits, Alex Eggen, Annette Bonde – Larsen, John Haugegaard, Bogusław Zakrzewski, Grzegorz Świerczyński, Miquel Collell i inni. Audyt gospodarstw rolnych razem z nimi, ale także z weterynarzami z niezależnych praktyk: polski Vet-Com prowadzony przez dr Marjana Porowskiego, z Soeren Thielsen z duńskiego Oevet, i innymi był jednym z najbardziej użytecznych okresów w karierze zawodowej. Na koniec poznał i uczył się od wielkich naukowców, takich jak prof. Zygmunt. Pejsak, prof. Paolo Martelli, prof. Joaquim Segalés i wielu innych.

Od czerwca 2016 r., kiedy MSD AH ogłosił reorganizację, pracuję jako prywatny konsultant świadczący usługi na rzecz gospodarstw bezpośrednio lub na wniosek lokalnych hurtowników weterynaryjnych.

zaktualizowane CV 18-lip-2019