Steven McOrist

Steven McOrist
31Xavier Salamódessi.maurimelano20053tres3.comgreenzz

Asian Agribusiness Consulting. Hong Kong

Steven McOrist ukończył studia weterynaryjne na uniwersytecie w Meulbourne w Australii w 1978 roku. Przez kilka lat pracował jako patolog w laboratoriach diagnostycznych w Australii po czym uzyskał stypendium Commonwealth University Scholarship i przeniósł się na uniwersytet w Edynburgu w Szkocji gdzie uzyskał stopień doktora. Następnie prowadził badania nad adenomatozą jako kierownik zespołu. Jego zespół po raz pierwszy wyizolował czynnik etiologiczny tej choroby, Lawsonia intracellularis, oraz opracował metody terapii i szczepionkę.

Pracował na stanowisku profesora w USA i Wielkiej Brytanii gdzie wykładał mikrobiologię, choroby układu pokarmowego i medycynę świń. Pracował również przez 3 lata jako kierownik serwisu weterynaryjnego azjatycko-australijskiej grupy agrobiznesowej QAF (Bunge) Industries.  Obecnie mieszka w Hong Kongu i jest konsultantem w Chinach, Indonezji, Tajlandii, Filipinach, Australii i Europie. Jest autorem wielu prac naukowych na temat chorób układu pokarmowego świń, w tym rozdział na temat adenomatozy w podręczniku Diseases of Swine.

zaktualizowane CV 09-paź-2013

Artykuły

W badaniu sekcyjnym przypadków biegunki ETEC przeważnie stwierdza się rozszerzone, przekrwione pętle jelita cienkiego wypełnione wodnistą żółtą treścią

Zakażenia Escherichia coli u świń (2 z 2)

05-sty-2015 (3 lat 6 miesięcy 18 dni temu)

Poodsadzeniowa kolibakterioza i choroba obrzękowa jest powrzechnie występującym zakażeniem wśród świń na całym świecie - szczepy E.coli wydają się być "stałym bywalcem" większości ferm trzody chlewnej, więc ich eliminacja nie jest aktualnie możliwa. Szczepienia loch lub loszek szczepionką ETEC nie chroni odsadzonych świń przed infekcją.

Zakażenia Escherichia coli u świń (2 z 2)