Czytaj ten artykuł w:

Ochrona płodów przed zakażeniem PRRSV

W badaniu płody CD163-dodatnie od matek, u których całkowicie wyeliminowano receptor CD163, były całkowicie chronione przed PRRSV.

środa 3 styczeń 2018 (1 lat 16 dni temu)
polub

Po zakażeniu loch w około 90 dniu ciąży wirus zespołu rozrodczo-oddechowego (PRRSV) przechodzi przez łożysko i zaczyna infekować płody. Straty obejmują ronienia, śmierć płodu i choroby układu oddechowego u nowo narodzonych prosiąt. Badaną hipotezą było to, że obecność genotypu nieposiadającego CD163 (CD163 KO) matek byłaby wystarczająca do ochrony płodów przed zakażeniem PRRSV w życiu płodowym. CD163 jest receptorem wykorzystywanym przez wirusa.

Wyniki tego badania wyraźnie pokazują, że brak CD163 u lochy jest wystarczająca do ochrony podatnego na PRRSV płodu. Chociaż potomstwo CD163 pochodzące od matek CD163 KO jest podatne na zakażenie zaraz po urodzeniu, ochrona przed PRRSV w macicy stanowi sposób na wyeliminowanie poważnego źródła strat ekonomicznych i cierpienia zwierząt.

Wyniki pokazują praktyczne sposoby na wyeliminowanie strat rozrodczych związanych z PRRSV, które są głównym źródłem trudności gospodarczych w rolnictwie.

Randall S. Prather, Kevin D. Wells, Kristin M. Whitworth, Maureen A. Kerrigan, Melissa S. Samuel, Alan Mileham, Luca N. Popescu & Raymond R. R. Rowland. Knockout of maternal CD163 protects fetuses from infection with porcine reproductive and respiratory syndrome virus (PRRSV). Scientific Reports 7, Article number: 13371 (2017) doi:10.1038/s41598-017-13794-2

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags