Czytaj ten artykuł w:

Thermo Fisher Scientific wprowadza na rynek zestaw nowej generacji do diagnostyki molekularnej PRRSV

Zaawansowana konstrukcja zestawu VetMAX PRRSV EU & NA 2.0 Kit lepiej wykrywa i różnicuje szybko mutujące szczepy wirusa.

wtorek 14 maj 2019 (5 miesięcy 6 dni temu)
polubienia

Firma Thermo Fisher Scientific ogłosiła wprowadzenie zestawu VetMAX PRRSV EU & NA 2.0 Applied Biosystems. Nowy zestaw real- time RT-PCR jednocześnie wykrywa i różnicuje europejskie i północnoamerykańskie genotypy wirusa zespołu rozrodczo-oddechowego świń (PRRS) z różnych próbek. Nowy zaktualizowany projekt zestawu VetMAX PRRSV EU & NA 2.0 umożliwia dokładne wykrycie wszystkich obecnie znanych i krążących szczepów wirusa PRRS.

Roczne straty w globalnej hodowli trzody chlewnej spowodowane rozprzestrzenianiem sie wirusa PRRS dla globalnego przemysłu szacuje się na kwotę 664 mln USD. Wysokie koszty są związane z wirulencją i zaraźliwością wirusa, ale przede wszystkim z wysokim wskaźnikiem mutacji, który pozwala wirusowi na ciągłą zmianę i ucieczkę od reakcji układu odpornościowego świni.

Zestaw VetMAX PRRSV EU & NA 2.0 został oceniony przez laboratoria i instytuty badawcze w Austrii, Belgii, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zestaw niezawodnie wykrywa wszystkie cztery podtypy (I, II, III i IV) wirusa PRRSV typu 1 krążącego obecnie w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej, jak również typ wirusa PRRSV 2 (NA), w tym wysoce chorobotwórczy szczep(HP). Wyniki walidacji w terenie wykazały 99,5 % czułość i 99,6 % specyficzność zestawu.

"W naszym nowym zestawie został wykorzystany zaawansowany projekt, dzięki któremu jesteśmy przygotowani na przyszłe mutacje wirusa" - mówi dr Sandrine Moine, R&D manager Animal Health Thermo Fisher Scientific. " Gotowy do użycia zestaw RT-PCR może równocześnie amplifikować docelowy RNA szczepów EU i NA, a także egzogenną kontrolę wewnętrzną. Zestaw jest prosty i szybki w użytkowaniu, co pozwala uzyskać wyniki w czasie krótszym niż dwie godziny. "

Wyniki walidacji zestawu

Ponad 780 próbek terenowych zostało zbadanych i poprawnie zidentyfikowanych jako pozytywne lub negatywne dla wirusa PRRS przez sześć laboratoriów partnerskich przy użyciu zestawu VetMAX PRRSV EU & NA 2.0 w połączeniu z zestawem do oczyszczania kwasów nukleinowych Applied Biosystems MagmaX CORE. Badane Próbki pochodzące z różnych stad w UE zostały poprawnie zidentyfikowane z czułością 99,5%. Zestaw VetMAX PRRSV EU i NA 2.0 wykazywał wyższą czułość w porównaniu z innymi komercyjnymi zestawami PCR, dając wyniki niższe średnio o trzy cykle.

"Nasz zestaw oferuje najnowszą diagnostykę PCR wirusa PRRS, wykrywając wszystkie obecnie znane krążące szczepy UE, umożliwiając weterynaryjnym laboratoriom diagnostycznym dostarczenie wysoce wiarygodnych wyników lekarzom weterynarii i właścicielom trzody chlewnej", Martin Guillet, general manager AgriBusiness Thermo Fisher Scientific. "To kolejny świetny przykład naszej misji, aby umożliwić naszym klientom uczynienie świata zdrowszym, czystszym i bezpieczniejszym."

14 maja, 2019 - Thermo Fisher Scientific

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags