Czytaj ten artykuł w:

Duńscy producenci trzody rozważają redukcję stosowania dodatku cynku

Od pozostałych członków Europy oczekują pójścia za ich przykładem.

środa 28 październik 2015 (3 lat 11 miesięcy 21 dni temu)
polubienia

Chociaż duńscy producenci trzody chlewnej używają cynku w ilościach niższych od maksymalnych limitów, celem jest, aby jeszcze bardziej zmniejszyć jego stosowanie w paszach. Od pozostałych członków Europy oczekują pójścia za ich przykładem.


Według pana Noel Fertin, dyrektor Seges (Danish Pig Centrum Badawczym ), mając na uwadze, że około 70% całkowitego zużycia cynku to dodatek w niewielkich ilościach w paszy, to wydaje się to punktem wyjścia do redukcji jego stosowania.

Naukowcy SEGES przeprowadza oecnie badanie, którego wyników oczekuje się w roku 2016. To da lepszą podstawę do podejmowania decyzji. Według pana Fertin "Ważne jest, że zasady były podobne dla całej Europy."

W 2003 roku maksymalne poziomy cynku zostały obniżone z 250 mg / kg do 150 mg / kg, co stanowiło spadek o 40%. Obecnie duńscy rolnicy stosują 85% maksymalnej dopuszczalnej dawki. Nowy badanie pozwoli ustalić, czy dawka cynku może być zmniejszona z 150 mg / kg paszy do 70 mg / kg bez negatywnego wpływu na wydajność produkcji.

Ostatni raport stworzony przez Agencję Ochrony Środowiska Uniwersytetu w Aarhus wykazał wzrost poziomu cynku i miedzi w glebie w wyniku ich stosowania w paszy dla tzody chlewnej. Raporty stwierdza, że ​​w dłuższej perspektywie może to stać się ważnym problemem dla środowiska naturalnego.

wtorek 20 października 2015/ Landbrug & Fodevarer/ Dania.
http://www.lf.dk

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 29 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-paź-201911-paź-201904-paź-201927-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie