Czytaj ten artykuł w:

EFSA wzmacnia współpracę z Chinami

EFSA na początku listopada wzięła udział w szeregu wydarzeń i spotkań z chińskimi, unijnymi i międzynarodowymi partnerami w celu promowania globalnej harmonizacji oceny ryzyka i komunikacji w zakresie bezpieczeństwa żywności.

piątek 10 listopad 2017 (2 lat 2 miesięcy 10 dni temu)
polubienia

Podczas jednotygodniowej wizyty EFSA będzie wzmacniała swoje stosunki z Narodowym Centrum Oceny Ryzyka w zakresie Bezpieczeństwa Żywności (CFSA).

Od 2012 r. EFSA nawiązuje kontakty z różnymi chińskimi organami regulacyjnymi, w szczególności z CFSA. Między dwoma organami ustanowiono dobre kontakty poprzez wizyty techniczne, wymianę naukowców oraz Memorandum o Współpracy podpisane w 2016 r.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej wizyty jest znaczący udział EFSA w 11. Chińskiej Międzynarodowej Konferencji na temat Bezpieczeństwa i Jakości Żywności, która odbyła się w Pekinie w dniach 1-2 listopada.

Globalne podejście do bezpieczeństwa żywności

EFSA będzie współprzewodniczyć seminarium "Globalna harmonizacja zasad i metod oceny ryzyka związanego z chemikaliami w żywności", zorganizowane wspólnie z CFSA, francuską agencją ds. Żywności, środowiska i bezpieczeństwa i higieny pracy (Anses) oraz z niemiecką Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR).

Ważnym krokiem będzie uruchomienie dwóch nowych międzynarodowych grup łącznikowych ds. Komunikacji Ryzyka (IRCLG) oraz metod oceny ryzyka związanego z chemikaliami w żywności (ILMERAC). Spotkanie zakończą warsztaty "Globalna strategiczna komunikacja ryzyka dla bezpieczeństwa żywności", zorganizowane wspólnie z Uniwersytetem Pekińskim i CFSA.

piątek 27 października, 2017/ EFSa/ UE
http://www.efsa.europa.eu/

Wiadomości

Polska: 572-581 przypadki ASF u dzików13-lis-2017 2 lat 2 miesięcy 7 dni temu

Wiadomości od Zdrowie świń

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?Kliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?Kliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie