Czytaj ten artykuł w:

EMA zaleca zakazanie stosowania w celach leczniczych tlenku cynku u świń

Komitet zalecił odmowę przyznania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i wycofanie istniejących pozwoleń dla weterynaryjnych produktów leczniczych zawierających tlenek cynku.

wtorek 13 grudzień 2016 (1 lat 7 miesięcy 10 dni temu)

Podczas Spotkania Europejskiego Komitetu Agencji ds Produktów Leczniczych (CVMP) 6-8 grudnia 2016, Komitet odniósł się do weterynaryjnych produktów leczniczych zawierających tlenek cynku podawany doustnie u zwierząt gospodarskich, z których produkowana jest żywność.


Sprawa została przekazana Komitetowi przez Holandię i Francję, zgodnie z artykułem 35 dyrektywy 2001/82 / WE z powodu obaw związanych z potencjalnym zagrożeniem dla środowiska i wzrostem częstości występowania bakterii opornych na antybiotyki przez wykorzystanie produktów zawierających tlenek cynku.

Komisja przyjęła w drodze konsensusu opinię, stwierdzając, że ogólnie rzecz biorąc, stosunek korzyści do ryzyka w odniesieniu do produktów objętych niniejszym skierowaniem jest negatywny, gdyż korzyści ze stosowania tlenku cynku w profilaktyce biegunek u świń nie przeważają nad ryzykiem dla środowiska. CVMP uznało, że istnieje ryzyko jednoczesnej selekcji oporności związanej ze stosowaniem tlenku cynku.


Dlatego też Komitet zalecił odmowę przyznania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i wycofanie istniejących pozwoleń dla weterynaryjnych produktów leczniczych zawierających tlenek cynku.

piątek 9 grudnia, 2016/ EMA/ UE.
http://www.ema.europa.eu

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 7 miesięcy 3 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

20-lip-201813-lip-201806-lip-201829-cze-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie