Czytaj ten artykuł w:

EU: waloryzacja żywności nieprzeznaczonej już do spożycia przez ludzi jako pasza dla zwierząt

Działania UE przeciwko marnotrawieniu żywności: Komisja publikuje wytyczne w celu ułatwienia waloryzacji żywności nieprzeznaczonej już do spożycia przez ludzi jako pasza dla zwierząt.

środa 18 kwiecień 2018 (9 miesięcy 5 dni temu)
polub

Komisja opublikowała "Wytyczne dotyczące spożywania żywności nieprzeznaczonej już do spożycia przez ludzi", stanowiące integralną część komunikatu w sprawie gospodarki okrężnej. Waloryzacja składników pokarmowych żywności, która z przyczyn handlowych lub z powodu problemów związanych z produkcją, nieprzeznaczonych już do spożycia przez ludzi, poprzez żywienie zwierząt pozwala uniknąć kompostowania tych materiałów, przekształcania ich w biogaz lub unieszkodliwiania poprzez spalanie lub składowanie na składowiskach.

Dostępne we wszystkich językach UE niniejsze wytyczne powinny pomóc właściwym władzom krajowym i lokalnym, a także podmiotom działającym w łańcuchu żywnościowym, w stosowaniu odpowiednich przepisów unijnych. W związku z tym zwiększa się jasność prawa i przedstawiono przykłady najlepszych praktyk, które są zgodne z obowiązującymi unijnymi ramami regulacyjnymi, przy jednoczesnym zapobieganiu niepotrzebnym obciążeniom administracyjnym. Dokument zawiera 15 konkretnych objaśnień i wskazówek dla władz i zainteresowanych stron.

Link do wytycznych: kliknij tutaj

poniedziałek 16 kweitnia 2018/ DG Santé/ UE.
http://ec.europa.eu/newsroom/sante

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-sty-201911-sty-201921-gru-201814-gru-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie