Czytaj ten artykuł w:

FAO: przewiduje się rekordową produkcję zbóż

Zgodnie z najnowszym dokumentem dotyczącym zapasów i popytu na zboże FAO, przewiduje się, że światowa produkcja zbóż w 2017 r. przekroczy nieznacznie najwyższy poziom w 2016 r.

poniedziałek 6 listopad 2017 (10 miesięcy 14 dni temu)
polub

Światowa produkcja zbóż gruboziarnistych prawdopodobnieosiągnie nowy rekord, dzięki ekspansji w Ameryce Południowej i południowej Afryce. Oczekuje się, że produkcja pszenicy nieznacznie spadnie, głównie z powodu mniejszych zbiorów przewidzianych w Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony globalna produkcja ryżu powinna pozostać stabilna.

Najnowsze prognozy FAO wskazują na 1.0-procentową ekspansję światowego wykorzystania zbóż w nadchodzącym roku, przy czym światowe zapasy zbóż idą na nowy rekord, pod koniec sezonu w 2018 roku. Globalne zapasy ryżu i zbóż gruboziarnistych osiągną rekordową ilość, podczas gdy zapasy pszenicy już ją osiągnęły.

Biorąc pod uwagę dużą wielkość dostaw eksportowych, oczekuje się, że konkurencja wśród głównych eksporterów w nadchodzącym roku pozostanie bez zmian, przy zwiększającym się światowym obrocie handlowym kukurydzą, sorgo i ryżem, co zrównoważy oczekiwany spadek dotyczący pszenicy.

FAO przedstawi bardziej szczegółowe informacje i analizy kluczowych trendów w handlu żywnością w dniu 9 listopada, kiedy to wyda kolejny numer Food Outlook.

czwartek 2 listopada, 2017/ FAO.
http://www.fao.org

Wiadomości

Polska: 556-571 przypadki ASF u dzików07-lis-2017 10 miesięcy 13 dni temu

Wiadomości od Żywienie

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

07-wrz-201831-sie-201827-lip-201820-lip-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie