Czytaj ten artykuł w:

ASF- Francja: ogrodzenia na granicy i strefy odstrzału dzików

Oczekuje się stworzenia obszaru na ogrodzonym terenie jako ochorny przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń.

czwartek 4 kwiecień 2019 (20 dni temu)
polub

Didier Guillaume z Ministerstwa Rolnictwa i Żywności we Francji odwiedził Meurthe-et-Moselle w ostatni czwartek 28 marca, aby położyć ostatnie kilometry ogrodzenia, którego celem jest uniknięcie ewentualnego zawleczenia afrykańskiego pomoru świń we Francji.


Minister poprosił o utworzenie trzeciego białego obszaru w obrębie ogrodzonej strefy jako strefy ochronnej, w której wdrożone zostaną drastyczne środki dotyczące odstrzału dzików, a także dodatkowe ograniczenia dotyczące zawodowych zadań leśnych lub zajęć rekreacyjnych, tak jak zostały one wdrożone w Ardenach i Mozeli. Niemniej jednak niektóre działania zawodowe będą dozwolone za pomocą zwolnień.

Zagrożenie ASF jest nadal realne, a dziki są zaledwie kilka kilometrów od granicy. W tym tygodniu w trzech departamentach Ardenów, Mozy i Meurthe-et-Moselle położono ponad 100 km stałych ogrodzeń, aby chronić całe terytorium Francji.

czwartek 28 marca 2019/ Ministry of Agriculture and Food/ Francja.
https://agriculture.gouv.fr/

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

19-kwi-201912-kwi-201929-mar-201922-mar-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie