Czytaj ten artykuł w:

Global Animal Protein Outlook 2020: Poszukiwanie możliwości w niepewnym świecie

Według Rabobank w 2020 r. globalne białko zwierzęce stoi w obliczu niepewności i nowych możliwości, głównie z powodu ASF. Spory handlowe i zrównoważony rozwój stanowią wyzwania, ale możliwości obejmują podniesienie się po spadkach związanych z ASF, zdobycie korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i inwestowanie w celu zapewnienia ciągłych przepływów handlowych.

wtorek 19 listopad 2019 (2 miesięcy 1 dni temu)
polubienia

Podsumowanie światowe

Niepewności

 • Afrykański pomór świń (ASF) kładzie się cieniem na perspektywach na rok 2020, podobnie jak w 2019 r. - obniży ogólny wzrost i przyniesie niepewność na wszystkich rynkach.
 • Dojdzie do wzrostu produkcji akwakultury i drobiu w 2020 r., produkcja wołowiny będzie stabilna, zmniejszą się połowy dziko żyjących zwierząt morskich. Zmiany te są niewielkie w porównaniu ze spadkiem produkcji wieprzowiny.
 • Będą nadal istnieć spory handlowe i problemy powodujące niepewność w odniesieniu do globalnego białka zwierzęcego, przy czym najbardziej widoczna jest wojna handlowa między USA a Chinami.
 • Zrównoważony rozwój jest nieco mniej istotnym zagadnieniem, ale nadal ważnym, ponieważ będzie kształtował wzrost produkcji i konsumpcji białka zwierzęcego w latach 2020-tych.

Szanse

 • Kontynuacja podnoszenia się po stratach związanych z ASF.
 • Zdobywanie równowagi poprzez wykorzystanie łańcucha dostaw i wyprzedzanie sygnałów rynkowych.
 • Inwestowanie w celu zabezpieczenia bieżących przepływów handlowych, które mogą zmniejszyć niepewność i zapewnić ciągły dostęp do rynku.

Podsumowanie regionalne

Ameryka Płn.

 • Produkcja wszystkich gatunków powinna wzrosnąć w 2020 r. - wieprzowina, a następnie drób i wołowina. Spożycie krajowe będzie rosło, ale eksport nadal będzie musiał wzrosnąć, aby zarządzać tym wzrostem.

Europa

 • Produkcja drobiu i wieprzowiny ma wzrosnąć, wieprzowina napędzana możliwościami eksportowymi. Wołowina powinna spaść w odpowiedzi na niższe spożycie.

Chiny

 • ASF dominuje w prognozach, produkcja wieprzowiny będzie nadal spadać w 2020 r. Produkcja innych gatunków będzie rosnąć z powodu braku wieprzowiny i wysokich cen.

Brazylia

 • Oczekuje się wzrostu produkcji wszystkich gatunków, napędzanego możliwościami eksportowymi i rosnącym popytem wewnętrznym.

Południowo-wschodnia Azja

 • ASF nadal będzie się rozprzestrzeniał. Produkcja drobiu wzrośnie. Produkcja wołowiny pozostanie stała, ale import wzrośnie.

Australia i Nowa Zelandia

 • Produkcja wołowiny w Australii spadła, produkcja baraniny pozostaje stabilna, a ceny obu produktów są stałe. Produkcja wołowiny i baraniny w Nowej Zelandii wzrośnie po korzystnych cenach.

środa 13 listopada, 2019 / Rabobank / Niderlandy
https://research.rabobank.com/

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?Kliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?Kliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie