Czytaj ten artykuł w:

Komisja UE przedstawiła plan związany z białkami roślinnymi

Rozwój białek roślinnych w Europie jest jednym z priorytetów prezydencji rumuńskiej.

wtorek 29 styczeń 2019 (7 miesięcy 25 dni temu)
polubienia

Komisja przedstawiła Radzie sprawozdanie w sprawie rozwoju białek roślinnych w Unii Europejskiej. W sprawozdaniu, przyjętym w listopadzie 2018 r., analizuje się podaż i popyt na białka roślinne (takie jak rzepak, nasiona słonecznika lub soczewica) w UE i bada sposoby dalszego rozwoju ich produkcji w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska.


Delegacje z dużym zadowoleniem przyjęły sprawozdanie Komisji w sprawie białek roślinnych i uznały, że objęły wszystkie kluczowe działania mające na celu promowanie rozwoju białek roślinnych w UE. Zdaniem państw członkowskich większa koncentracja na badaniach, technologii i innowacjach może być jednym ze sposobów wspierania wzrostu produkcji białka, wraz z utworzeniem platformy informacyjnej na poziomie UE oraz zwiększeniem świadomości konsumentów.

Podczas gdy niektóre delegacje podkreśliły pozytywny wpływ na środowisko rosnących białek roślinnych, inne ostrzegły przed pośrednimi skutkami środowiskowymi związanymi z importem białek roślinnych, np. wylesianiem.

Niektóre z instrumentów WPR (np. środki promocji, dzielenie się wiedzą, organizacje producentów, ekoprojekty) uznano za możliwe do wspierania rozwoju produkcji białek roślinnych w UE. Pod tym względem wielu z zadowoleniem przyjęło elastyczność przyznaną krajom członkowskim w zakresie definiowania własnych planów strategicznych WPR w przyszłości. Delegacje miały rozbieżne poglądy na temat stosowności dobrowolnego wsparcia związanego z produkcją w celu ograniczenia niedoboru białka roślinnego w UE.

Rozwój białek roślinnych w Europie jest jednym z priorytetów prezydencji rumuńskiej.

poniedziałek 28 stycznia, 2019/ Consilium/ UE.
https://www.consilium.europa.eu

pokrewne artykuły

Wiadomości

OIE przeprojektowuje i aktualizuje WAHIS31-sty-2019 7 miesięcy 23 dni temu

Wiadomości od Żywienie

Światowe rynki zbóż pozostają zrównoważone11-kwi-2019 5 miesięcy 12 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

20-wrz-201913-wrz-201906-wrz-201930-sie-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie