Czytaj ten artykuł w:

Komisja zrzuca plan drastycznego obniżenia zawartości miedzi w paszy dla prosiąt

Stały Komitet ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz uzgodnił skorygowane maksymalne dopuszczalne limity (MPL).

piątek 11 maj 2018 (1 lat 11 dni temu)
polubienia

Według NPA Komisja Europejska zrzekła się planów drastycznego ograniczenia dozwolonych poziomów miedzi w paszach dla prosiąt.


Stały Komitet ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz, który pomaga Komisji w realizacji przepisów UE, uzgodnił zrewidowane maksymalnych dopuszczalnych limity (MPL) związków miedzi dla paszy dla prosiąt na ostatnim posiedzeniu.

Wynik jest wyjątkowo korzystny dla sektora trzody chlewnej, ponieważ pierwotną propozycją było obniżenie poziomu do 25 mg / kg dla wszystkich grup wiekowych trzody chlewnej, w dużej mierze w celu ochrony gleby przed podwyższonymi stężeniami metali ciężkich.

Po ponad rocznej debacie na temat nowych limitów, Komitet ostatecznie zgodził się, że MPL należy zmniejszyć z obecnego poziomu 170 mg / kg do 150 mg / kg do czterech tygodni po odsadzeniu, 100 mg / kg do ośmiu tygodni po odsadzeniu i następnie do 25 mg / kg.

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2018/1039

środa 9 maja, 2018/ NPA/ UK.
http://www.npa-uk.org.uk

pokrewne artykuły

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

17-maj-201910-maj-201903-maj-201926-kwi-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie