Czytaj ten artykuł w:

Rabobank: rynek napędzany podażą zwiększy presję na ceny

Według Rabobanku, wiodącego banku na rynku żywności i agobiznesu, konsumenci skorzystają z presji na światowe ceny mięsa w 2017 roku.

środa 21 grudzień 2016 (2 lat 9 miesięcy 2 dni temu)
polubienia

Podczas gdy globalna konsumpcja mięsa nadal rośnie, rynek napędzany przez podaż i duża konkurencja stworzą wyzwanie dla producentów, kładąc nacisk na ceny i marże, prognozuje Rabobank. Przewidywania są zawarte w jego sprawozdaniu Prices Under Pressure in a Supply-Driven Market: Global Outlook for Animal Protein in 2017.

Rabobank przewiduje, że Chiny będą nadal wywierać ogromny wpływ na globalne rynki mięs. Tej najludniejszy kraj zwiększył import wieprzowiny do rekordowego poziomu w 2016 roku. Rabobank prognozuje, że poziom importu pozostanie na stałym poziomie w przyszłym roku. Oczekuje się wzrostu import wołowiny i drobiu w Chinach.

W Stanach Zjednoczonych oczekuje się dalszego wzrostu produkcji, ale apetyty konsumentów są testowane ponieważ osiągnięto rekordowy poziom. Silny dolar oraz niepewność co do przyszłych stosunków handlowych z Chinami i Meksykiem moze być wiatrem w oczy dla amerykańskich producentów. USA jest obecnie największym na świecie eksporterem wieprzowiny do Chin, z wyłączeniem UE.

Justin Sherrard, globalny strateg Rabobanku  od białka zwierzęcego, powiedział: "Na rynku napędzanym przez podaż, oczekujemy, że ceny będą pod presją w przyszłym roku - dobrodziejstwo dla konsumentów, ale wyraźne wyzwanie dla producentów i przetwórców.

"Wraz ze wzrostem popytu, przewidujemy, że Chiny będą utrzymywać w 2016 rekordowy poziom importu wieprzowiny w przyszłym roku i mogą poszukiwać czegoś zbliżonego do" importu plus ".

"Tymczasem amerykańscy producenci w 2017 roku być może będą zmagać się z możliwością zmian w polityce handlowej w kraju i dalszymi ruchami walut. Rzeczywiście ze względu na wahania kursów walut na świecie w zależności od machinacji politycznych, jak również decyzji banków centralnych, jesteśmy przyzwyczajeni do spodziewanie się niespodziewanego ".

Rabobank prognozuje coraz większą złożoność rynku produkcji, co czyni go trudniejszym dla producentów. Mogą znaleźć się pod dodatkową presją, aby dostosować swoje systemy do ograniczania zagrożeń, w tym do nacisku na zmniejszanie stosowania antybiotyków, także tego, że wskazuje się zwierzęta hodowlane jako źródła gazów cieplarnianych oraz rosnącej konkurencji detalisty. Rabobank podkreśla, że ta złożoność może stworzyć nowe możliwości rozwoju dla producentów i przetwórców, którzy dobrze odnajdują się rynku i szybko reagują.

Mogą reagować poprzez wzmocnienie łańcuchów dostaw, koordynację dzałań i zwiększeniae przejrzystości w celu poprawy identyfikowalności w łańcuchach dostaw, twierdzi Rabobank.

Justin Sherrard dodał: "Zależy to  w dużej mierze od producentów, aby złagodzić obawy konsumentów, zwłaszcza wokół zagadnień zdrowia i dobrostanu zwierząt, dostosowując swoje modele produkcji i łańcucha dostaw. Jest to wyzwanie, które będzie nadal ważnym tematem w 2017 roku "

piątek 16 grudnia, 2016/ Rabobank/ Holandia.
https://www.rabobank.com/en

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 3 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

20-wrz-201913-wrz-201906-wrz-201930-sie-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie