Czytaj ten artykuł w:

Spór między UE a Rosją dotyczący produktów wieprzowych skierowany do arbitrażu WTO

Na specjalnym posiedzeniu Organu Rozstrzygania Sporów WTO (DSB) w dniu 3 stycznia, został skierowany do arbitrażu wniosek Unii Europejskiej o zezwolenie na zawieszenie koncesji lub innych zobowiązań wobec Federacji Rosyjskiej w sporze o ograniczenia importu produktów wieprzowych.

czwartek 11 styczeń 2018 (6 miesięcy 9 dni temu)

Podczas spotkania UE oświadczyła, że ​​zwróciła się o zawieszenie koncesji, aby zachować swoje prawa w postępowaniach w sprawie rozstrzygania sporów. Gdyby Rosja zgodziła się na kolejność uzgodnień zaproponowaną przez UE, na obecnym etapie krok ten nie byłby konieczny, powiedziała UE.


UE powiedziała, że ​​przyjęła do wiadomości informacje przekazane przez Rosję w sprawie środków podjętych w celu wdrożenia zaleceń i orzeczeń w tej sprawie. To bardzo ważne, powiedziała UE, w tym kwestia dostosowania środków sanitarnych do warunków regionalnych zgodnie z warunkami art. 6 Porozumienia w sprawie środków sanitarnych i fitosanitarnych (porozumienie SPS). UE stwierdziła, że ​​analizuje obecnie wszystkie istotne elementy rosyjskich środków.

Federacja Rosyjska odniosła się do swojego komunikatu z dnia 8 grudnia 2017 r., w którym poinformowała członków WTO, że wszystkie orzeczenia i zalecenia DSB w sporze zostały wdrożone przez Rosję w całości iw rozsądnym terminie uzgodnionym przez strony sporu.

W świetle podjętych kroków Rosja potwierdziła swój silny sprzeciw wobec zarzutów UE, że Rosja nie zastosowała się do zaleceń i postanowień DSB w tym sporze. W związku z tym Rosja powtórzyła swój sprzeciw wobec wniosku UE o zawieszenie koncesji lub zobowiązań, a także proponowanego poziomu (1,39 mld EUR rocznie plus roczny wskaźnik wzrostu wynoszący 15%).

Strona rosyjska powiedziała również, że UE nie rozwiązała sporu co do istnienia i / lub spójności środków podjętych przez Rosję w celu zastosowania się do zaleceń i orzeczeń DSB w tym sporze poprzez skierowanie tego sporu do zespołu ds. Zgodności na mocy art. 21.5 DSU przed złożeniem wniosku o zawieszenie zobowiązań i koncesji zgodnie z art. 22.2 DSU. Postępowanie w sprawie zgodności musi poprzedzać działania odwetowe, jeżeli istnieją spory co do zgodności i takie spory muszą zostać rozwiązane poprzez ustanowienie zespołu ds. Zgodności, dodała Rosja.

UE ponownie żałowała, że ​​Rosja nie może zgodzić się na umowę sekwencyjną, która według niej uczyniłaby obecny krok niepotrzebnym.

DSB przyjęła do wiadomości te oświadczenia i odniosła się do arbitrażu zgodnie z wymogami artykułu 22.6 DSU.

środa, 3 stycznia 2018/ WTO.
https://www.wto.org

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

20-lip-201813-lip-201806-lip-201829-cze-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie