Czytaj ten artykuł w:

UE: Komisja podejmuje działania przeciwko oszustwom związanym z produktami ekologicznymi

Działanie miało na celu zidentyfikowanie wrażliwych punktów w łańcuchu dostaw i skupienie się na złożonych międzynarodowych łańcuchach dostaw.

wtorek 25 czerwiec 2019 (4 miesięcy 23 dni temu)
polubienia

W 2018 r. Komisja Europejska wraz z Europolem podjęła decyzję o rozpoczęciu ukierunkowanych działań w sprawie substancji organicznych w ramach operacji OPSON VIII. Celem tej operacji była ochrona reputacji unijnego logo ekologicznego i zagwarantowanie zaufania konsumentów europejskich. Ważne jest podkreślenie, że oszustwa organiczne nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności, a jeśli zostaną wykryte, produkty niezgodne z zasadami ekologicznymi tracą certyfikację i sprzedawane są jako konwencjonalne.


Działanie miało na celu zidentyfikowanie wrażliwych punktów w łańcuchu dostaw i skupienie się na złożonych międzynarodowych łańcuchach dostaw. Zbadano również podejrzenia oszustw, ukierunkowane na fałszywe certyfikaty, skoncentrowano się na żywności i paszach w znaczących ilościach, głównie importowanych i przeznaczonych do redystrybucji pod unijnym znakiem ekologicznym.

W wyniku akcji wszczęto szereg postępowań administracyjnych i karnych, wycofano produkty, aresztowano ludzi i ukarano operatorów. Dochodzenia są nadal w toku i można oczekiwać dalszych wyników w nadchodzących miesiącach.

Rosnący popyt na produkty ekologiczne w ciągu ostatnich kilku lat, a także szybko rosnący udział produkcji ekologicznej i sprzedaży detalicznej w UE stwarza coraz większe ryzyko i wyzwania dla integralności łańcucha dostaw żywności ekologicznej.

piątek, 21 czerwca, 2019/ DG Agri/ UE.
https://ec.europa.eu

Wiadomości

OIE: nowy oficjalny status chorób21-cze-2019 4 miesięcy 27 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Rosyjska produkcja i eksport wieprzowiny26-cze-2019 4 miesięcy 22 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

15-lis-201908-lis-201931-paź-201925-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie