Czytaj ten artykuł w:

UE: nowe przepisy dotyczące nawozów

Czerwcowe rozporządzenie promuje między innymi stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów organicznych i określa maksymalny limit kadmu.

piątek 26 lipiec 2019 (4 miesięcy 15 dni temu)
polubienia

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano rozporządzenie (UE) 2019/1009, które ustanawia przepisy dotyczące udostępniania na rynku produktów nawozowych UE.

Nowe rozporządzenie promuje, między innymi, wykorzystanie do nawożenia materiałów pochodzących z recyklingu lub organicznych, ustanawiając zharmonizowane warunki udostępniania na rynku nawozów produkowanych z tych materiałów na całym rynku UE. Gdyby promowano większe wykorzystanie składników nawozów pochodzących z recyklingu, przyczyniłoby się to w większym stopniu do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i pozwoliłoby na bardziej efektywne wykorzystanie składników nawozów w ogóle, a jednocześnie zmniejszyłoby zależność Unii Europejskiej od składników nawozów z krajów trzecich. Dlatego wskazane jest rozszerzenie zakresu harmonizacji w celu włączenia materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów organicznych.

Z drugiej strony zanieczyszczenia zawarte w nawozach, takie jak kadm, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt lub roślin, bezpieczeństwa lub środowiska, ponieważ gromadzą się w środowisku i wchodzą do łańcucha pokarmowego, a przez to jego zawartość będzie ograniczona. W przypadku nawozów organicznych maksymalny poziom kadmu wynosi 1,5 mg / kg suchej masy, a w przypadku nawozów organiczno-mineralnych dopuszczalna wartość będzie wynosić 3 mg / kg suchej masy dla nawozów z fosforem (P) zawartość niższa niż 5% wyrażona jako P2O5 lub 60 mg / kg, gdy zawartość w P przekracza 5%.

<p>fertilizantes</p>
ROZPORZĄDZENIE

wtorek 25 czerwca, 2019/ OJEU/ UE.
https://eur-lex.europa.eu

Wiadomości

Polska: 9,5 tysiąca świń w ognisku ASF27-lip-2019 4 miesięcy 14 dni temu
Polska: ASF nie zwalnia, kolejne ogniska25-lip-2019 4 miesięcy 16 dni temu

Wiadomości od Pomieszczenia i sprzęt

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

06-gru-201929-lis-201922-lis-201915-lis-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie