Czytaj ten artykuł w:

UE: ułatwienie zrównoważonego stosowania nawozów dla wszystkich rolników

Narzędzie Farm Sustainability for Nutrients (FaST) ma na celu ułatwienie zrównoważonego stosowania nawozów dla wszystkich rolników w UE.

wtorek 12 marzec 2019 (2 miesięcy 10 dni temu)
polubienia

W ramach nowych propozycji wspólnej polityki rolnej (WPR) na lata 2021–2027 opracowywane jest nowe narzędzie, które ma pomóc rolnikom w zarządzaniu wykorzystaniem składników odżywczych w ich gospodarstwie. Narzędzie Farm Sustainability for Nutrients (FaST), zaproponowane w ramach zasad dobrej kultury rolnej i ochrony środowiska (GAEC), ma na celu ułatwienie zrównoważonego stosowania nawozów dla wszystkich rolników w UE, przy jednoczesnym zwiększeniu cyfryzacji sektora rolnego.

FaST będzie narzędziem darmowym, który automatycznie dostarczy informacje o wybranych działkach, w tym o uprawach, liczbie zwierząt w gospodarstwie i ilości wytworzonego przez nie nawozu. Dostępne będą również dodatkowe dane dotyczące zarządzania substancjami odżywczymi, takie jak dane dotyczące gleby, bliskość obszarów chronionych i prawne ograniczenia stosowania składników odżywczych. Użytkownik może korzystać z telefonów komórkowych, komputerów PC lub tabletów jako narzędzia cyfrowego i akceptować lub edytować dostarczone dane. Na tej podstawie narzędzie zaproponuje plan zarządzania składnikami odżywczymi, który zawiera dostosowane zalecenia dotyczące nawożenia upraw dla wybranego gospodarstwa.

Ma to przynieść korzyści środowiskowe, takie jak zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i wycieków substancji odżywczych do wód gruntowych i rzek, a także pozytywnie przyczyni się do jakości wody i gleby. Narzędzie ma również sens z perspektywy agronomicznej. Pomoże to zwiększyć plony, gdy dochodzi do niedostatecznego użyźniania, lub zmniejszyć zużycie składników odżywczych, gdy dochodzi do nadmiernego użyźniania. W obu przypadkach doprowadzi to do wzrostu dochodów i wydajności.

wtorek 19 lutego, 2019/ DG Agriculture and Rural Development/ UE.
https://ec.europa.eu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

17-maj-201910-maj-201903-maj-201926-kwi-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie