Czytaj ten artykuł w:

USA: umożliwienie opracowania szczepionki przeciwko FMD w kraju

Dzięki tej zapowiedzi firmy produkujące szczepionki mogą teraz składać wnioski o zezwolenia USDA na kontynuowanie pracy z tym konkretnie zmodyfikowanym, niezakaźnym wirusem FMD w Stanach Zjednoczonych.

czwartek 10 maj 2018 (8 miesięcy 13 dni temu)
polub

Sekretarz ds. Rolnictwa Sonny Perdue zezwoliła na przemieszczenie zmodyfikowanej, niezakaźnej wersji wirusa pryszczycy (FMD) z Centrum Chorób Zwierząt na wyspie Plum na kontynent amerykański w celu kontynuowania rozwoju i badań nad szczepionkami. Podczas gdy zmodyfikowany wirus pryszczycy nie jest w stanie wywołać choroby i nie wiąże się z ryzykiem przeniesienia choroby, wciąż jest to żywy wirus pryszczycy, a prawo federalne wymaga zgody sekretarza na to przemieszczenie.

Opracowanie szczepionki, która wykorzystuje zmodyfikowany wirus, pozwoli USDA szybciej pozyskać i nabyć szczepionkę przeciwko pryszczycy w przypadku wybuchu tej wyniszczającej choroby. Dzięki tej zapowiedzi firmy produkujące szczepionki mogą teraz składać wnioski o zezwolenia USDA na kontynuowanie pracy z tym konkretnie zmodyfikowanym, niezakaźnym wirusem FMD w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie udzielone pozwolenia obejmują odpowiednie ograniczenia w zakresie biokonserwacji i użytkowania i mogą zostać cofnięte, jeśli będą uzasadnione.

W celu ochrony krajowych zwierząt hodowlanych, obecność żywego wirusa pryszczycy była wcześniej zabroniona w całym kraju, z wyjątkiem Centrum Chorób Zwierząt na Plum Island. Jednak dzięki postępowi technologicznemu możliwa jest obecnie genetyczna modyfikacja wirusa, tak aby nie był zakaźny. Dzięki tej dodatkowej ochronie możliwe jest obecnie zezwolenie na rozwój szczepionek w USA.

czwartek 26 maja, 20118/ APHIS/ USA
http://www.aphis.usda.gov

Wiadomości

Polska: 2059-2090 przypadki ASF11-maj-2018 8 miesięcy 12 dni temu
EU: nowy raport dotyczący Dyrektywy Azotanowej08-maj-2018 8 miesięcy 15 dni temu

Wiadomości od Zdrowie świń

Polska: 2059-2090 przypadki ASF11-maj-2018 8 miesięcy 12 dni temu
Węgry: ASF się rozprzestrzenia08-maj-2018 8 miesięcy 15 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-sty-201911-sty-201921-gru-201814-gru-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie