Czytaj ten artykuł w:

Zidentyfikowano nowego wirusa związanego z występowaniem u świń objawów przypominających polio

Zespół diagnostyczny znalazł mikroskopijne zmiany w centralnej tkance nerwowej świń zawierające nowego sapelowirusa, który nie został nigdy wcześniej wykryty.

poniedziałek 24 październik 2016 (2 lat 11 miesięcy 24 dni temu)
polubienia


Naukowiec z  Iowa State University odkrył nowego wirusa w tkankach centralnego układu nerwowego młodych świń, które wykazywały słabość tylnych kończyn przebiegającą jak przy chorobie polio.

 


Paulo Arruda, adiunkt medycyny weterynaryjnej z zakresu diagnostyki oraz produkcji zwierzęcej, kierował zespołem diagnostów z Iowa State, University of Minnesota i Kansas State University w celu zbadania próbek od 11-tygodniowych świń, które nie mogły chodzić z powodu do tajemniczej słabości tylnych kończyn.

Zespół diagnostyczny znalazł mikroskopijne zmiany w centralnej tkance nerwowej świń "zawierające nowego sapelowirusa, który nie został nigdy wcześniej wykryty. Sapelowirusy należą do rodziny wirusów często spotykanych u świń, ale konkretny szczep różni się od innych, wcześniej opisanych sapelowirusów" mówi Arruda.

"Zbieramy dowody niczym w dochodzeniu sądowym," powiedział. "Ale mamy jeszcze wiele pytań, na które należy odpowiedzieć na temat tego wirusa."

Na przykład, że pomimo zebranych danych, zespół nie jest całkowicie pewny, czy wirus jest odpowiedzialny za wszystkie zmiany chorobowe w tkankach kręgosłupa lub czy istnieje inny nieznany czynnik przyczyniający się do powstania objawów neurologicznych.
 

czwartek 13 października 2016/ Iowa State University/ USA
http://www.news.iastate.edu

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 28 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

11-paź-201904-paź-201927-wrz-201920-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie