Światowe trendy w konsumpcji mięsa i alternatywy roślinne
Przewiduje się, że do 2030 roku globalne spożycie mięsa wzrośnie, przy czym można zaobserwować przesunięcie preferencji rynkowych z tradycyjnego mięsa na alternatywy roślinne.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Przewiduje się, że do 2030 roku globalne spożycie mięsa wzrośnie, przy czym można zaobserwować przesunięcie preferencji rynkowych z tradycyjnego mięsa na alternatywy roślinne.
W tym miesiącu spadek indeksu cen zbóż FAO odzwierciedla spadek międzynarodowych cen wszystkich głównych zbóż.
Indeks cen mięsa FAO dla cen wieprzowiny w marcu nieznacznie wzrósł.
Niemcy spożyli o 2,8 kg mniej wieprzowiny.
Nie wykryto nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń w obszarach 2, 4, 7 i 9, które przeszły do strefy białej od 5 kwietnia 2023 r.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 170399 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?W 2022 r. ubito 56,15 mln sztuk świń, co oznacza wzrost o 5,9% (+3,10 mln sztuk) w stosunku do 2021 r. i nowy rekord.
Tendencje w duńskiej hodowli świń według spisu rolnego z 1 czerwca.
Niska liczba loch hodowlanych i afrykański pomór świń spowodują dalszy spadek produkcji wieprzowiny w UE w 2023 r. Dalszy spadek eksportu do Chin przyczyni się do zmniejszenia eksportu z UE.
Według danych Eurostatu, na przełomie listopada i grudnia 2022 r. pogłowie trzody chlewnej w UE wynosiło 134 mln sztuk (spadek o 5% w stosunku do 2021 r.).
Ogniska afrykańskiego pomoru świń rozprzestrzeniały się w kraju nawet w zimie.
W 2022 roku nastąpił znaczny spadek eksportu duńskiej wieprzowiny do krajów spoza UE.
Szefowie FAO, UNEP, WHO i WOAH wystosowali bezprecedensowy apel o wzmożone działania globalne
Od 2011 roku firmy farmaceutyczne i hurtownie są zobowiązane do zgłaszania, ile antybiotyków dostarczyły weterynarzom w Niemczech.
Nowe rozporządzenie zastępuje poprzednie, ponieważ sytuacja epidemiologiczna w Unii Europejskiej uległa zmianie.
Od 2023 roku produkcja wieprzowiny ma przewyższać produkcję wołowiny, pogłębiając z roku na rok różnicę między tymi dwoma białkami aż do 2032 roku.
Najnowsze dane pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w 2021 roku produkcja zwierząt rzeźnych, niż w 2010r.
Prognozy Międzynarodowej Rady Zbożowej na lata 2022/23 i 2023/24.
Dane z inspekcji pokazują, że duńscy producenci świń stali się lepsi w opiece nad chorymi zwierzętami.
Opublikowany raport zawiera przegląd sytuacji na rynku wieprzowiny oraz zalecenia mające na celu poprawę odporności sektora.
Czarnomorska Inicjatywa Zbożowa została przedłużona, ale ONZ nie określiła długości odnowienia.
Komisja zobowiązała się do uruchomienia w 2023 r. unijnego centrum monitoringu rynku nawozów. Komisja opublikowała zaproszenie do składania wniosków w celu formalnego uruchomienia grupy ekspertów przed latem 2023 r. Zaproszenie jest otwarte do dnia 4 kwietnia.
Zmienione prawo zwiększa cel redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. na poziomie UE z 30% do 40% w porównaniu z poziomem z 2005 r.
Celem umowy o wolnym handlu będzie pobudzenie handlu i inwestycji.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji