Czytaj ten artykuł w:

Inseminacja bez użycia rąk

Sztuczka polega na użyciu sprężyny do trzymania worka z nasieniem podczas inseminacji.

piątek 18 październik 2019 (1 miesięcy 24 dni temu)
polubienia

<p>Spring</p>Cel

Wykorzystanie sprężyny do samoinseminacji loch.

Opis

Sztuczka polega na użyciu sprężyny do trzymania worków z nasieniem, aby ręce pracownika mogły swobodnie stymulować maciorę i sprawdzać lochy „wątpliwe”. Sprężyna zapewnia odpowiednie napięcie worka i jednocześnie utrzymuje go w optymalnej pozycji dla prawidłowej samoinseminacji lochy. Z drugiej strony położenie worka na pewnej wysokości pozwala kontrolować inseminację nawet z dystansu.

Należy rozciągnąć drut wzdłużnie na wysokości 120-150 cm nad tyłem kojców, w których wykonywane są inseminacje. Farmy zwykle mają tego rodzaju przewody, ponieważ używają ich do zawieszania indywidualnych kart informacyjnych każdej lochy.

Wystarczy użyć cienkiego drutu, ponieważ nie będzie musiał dźwigać dużych ciężarów. Sprężyna musi mieć mały zaczep na każdym końcu, aby móc przyczepić różne opakowania z nasieniem. Po włożeniu kateteru do lochy i przymocowaniu pojemnika z dawką nasienia musimy przymocować sprężynę do drutu za pomocą jednego z zaczepów, a następnie przytwierdzić dawkę do zaczepu znajdującego się na drugim końcu sprężyny. Po zakończeniu samoinseminacji odczepimy sprężynę i wykorzystamy ją u następnych macior.

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags