Carlos Piñeiro

Carlos Piñeiro
212gonzalezarroyobaggiovet.rafaeVeRocha M.Viscarelliwhilmer mamani

Pigchamp Pro Europa. Hiszpania

Carlos Piñeiro ukończył studia weterynaryjne w Complutense University of Madrid (1987r.). Jest specjalistą w zakresie Oceny Wpływu Środowiska, a studia sepcjalizacyjne ukończył na Polytechnic University of Madrid (1998r.). Ukończył także Advanced Studies z zakresu produkcji zwierzęcej na Polytechnic University of Madrid (2001)r., a także European College of Porcine Health Management (2009r.).

Pracował w Sánchez Romero Carvajal jako przedstawiciel produktów najwyższej jakości (1989r.). Od 1991r. pracuje dla  Proinserga. S.A, na początku jako regionalny lekarz weterynarii (około 10,000 loch w 30 fermach), następnie rozwijał różne obowiązki w zakresie żywienia i pasz, zarządzania i analizie danych i sztucznej inseminacji , a następnie  przejął dział badawczo-rozwojowy, utworzony w 1996 r. i rozwijany do roku 2000r.

Następnie utworzono PigCHAMP Pro Europa, firma powiązana z grupą, w której uczestniczył jako partner założycielski.

Od 2007 roku PigCHAMP Pro Europa SL zamieniła się w całkowicie niezależną firmę, a od tego momentu Carlos jest jej menedżerem i głównym akcjonariuszem. Obecne linie biznesowe to badania, w drodze porozumienia, dla firm, działających jako CRO (organizacja badań kontraktowych); rozwój krajowych i międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych (CDTI, EUREKA, IBEROEKA, EUROSTARS, LIFE + i programy ramowe UE); doradztwo w zakresie zarządzania danymi i wykorzystywania informacji w przedsiębiorstwach sektora spożywczego i rolnego; oraz służby weterynaryjne wspierające produkcję i zdrowie.

zaktualizowane CV 24-gru-2012

Artykuły

Prosięta odsadzone przez całe życie lochy, ukryty indeks

26-paź-2018 (1 lat 1 miesięcy 13 dni temu)

Jednym z indeksów, który wzbudza duże zainteresowanie, jest ten, który odnosi się do liczby prosiąt odsadzonych przez cały czas życia loch (WSL). Indeks ten odnosi się do całkowitej liczby prosiąt, które locha odstawiła w ciągu całego okresu produktywności.

Prosięta odsadzone przez całe życie lochy, ukryty indeks