Joaquim Segalés

Joaquim  Segalés
82j.aguadoHubertserekXavier SalamóMariamolasfajulcarmenciarodas

CReSA - UAB. Hiszpania

http://www.cresa.cat

Joaquim Segalés i Coma urodził się w mieście Vic (Barcelona) w 1968, ukończył studia w Veterinary Faculty of the Universitat Autónoma de Barcelona (UAB) w1991. Stopień doktora nauk weterynaryjnych uzyskał w 1996 na tym samym uniwersytecie pod kierunkiem Dr. Mariano Domingo (UAB) i Dr. Carlosa Pijoana (UM), po spędzeniu 15 misięcy w University of Minnesota (UM) w USA. W 2000 roku uzyskał dyplom European College of Veterinary Pathology (ECVP). W 2004 roku uzyskał dyplom European College of Porcine Health  Management (ECPHM), którego jest członkiem-założycielem i obecnym wice-prezydentem. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Department of Animal Anatomy and Welfare, Veterinary Faculty, UAB, gdzie wykłada anatomię patologiczną i chorby świń. Jest dyrektorem Centre de Recerca en Sanitat Animal (CReSA).

Dr. Segalés bierze udział w realizacji wielu projektów badawczych w Hiszpanii i Europie, zczególnie w zakresie chorób świń. Najważniejsze obszary badań to PRRSV, Haemophilus parasuis, choroba Aujeszky'ego, HEV, TTV i choroby związane z PCV2. Warto dodać, że Dr. Segalés brał udział w opisaniu pierwszego przypadku PMWS w Hiszpanii w 1997 i PDNS w 1996. Wynikiem prowadzonych badań jest ponad 200 publikacji zamieszczonych w międzynarodowych czasopismach naukowych a także 10 rozdziałów podręczkników o zasięgu międzynarodowym, z których najważniejszym jest rozdział dotyczący PCVD w 9 i 10 wydaniu ksiązki Diseases of Swine. Jest również autorem ksiązki na temat badania sekcyjnego zwierząt dmowych  oraz trzech książek na temat przypadków klinicznych u świń.

zaktualizowane CV 14-maj-2013

Artykuły

Klasyfikacja genotypów PCV2

02-maj-2016 (2 lat 7 miesięcy 12 dni temu)

Wszystkie szczepionki przeciw PCV2 dostępne w Europie i Ameryce Północnej oparte są na genotype PCV2a podczas gdy u świń najczęściej występują PCV2b i PCV2d. Mimo, że między tymi genotypami występuje wysoki poziom odporności krzyżowej to nie wiadomo czy szczepionki są jednakowo skuteczne w stosunku do wszystkich genotypów PCV2.

Klasyfikacja genotypów PCV2