Marina Sibila i Vidal

Marina Sibila i Vidal
28ketorolaco9samuelvalentinllei zhouAntonovthoussinLuís Guilherme

Centre de Recerca en Sanitat Animal (CReSA). Hiszpania

Marina Sibila i Vidal urodziła się w Navàs (Barcelona) w 1975 roku. W1999 roku ukończyła studia na Wydziale Nauk Biologicznych na Uniwersytecie w Barcelonie (UB). W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk weterynaryjnych na Wydziale Weterynaryjnym Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie (UAB). Promotorem przewodu była Dr. Maria Calsamiglia.

Od tego czasu pracuje naukowo w Centre de Recerca en Sanitat Animal (CReSA). Jej badania koncentrują się na chorobach zakaźnych świń ze szczególnym uwzględnieniem układu oddechowego (Mycoplasma hyopneumoniae, cirkowirus świń typ 2, wirusy torque teno sus, Actinobacillus pleuropneumoniae, Haemophilus parasuis). Efektem jej badań jest autorstwo lub współautorstwo ponad 50 publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych.

Była członkiem komitetu organizacyjnego 6th International Symposium on Emerging and Re-emerging Pig Diseases (2011, Barcelona. Hiszpania). Dr Sibila zajmuje się również nauczaniem w ramach “Master Universitario en Sanidad y Producción porcina” na Universidad de Lleida, Autónoma de Barcelona, Complutense de Madrid i w Saragossie.

zaktualizowane CV 20-cze-2013

Artykuły