Czytaj ten artykuł w:

Brazylia i Polska chcą poprawy dwustronnego handlu produktami rolnymi

Obecnie Polska sprzedaje tylko 0,2% swoich produktów do Brazylii, a eksport Brazylii stanowi 0,5% polskiego importu.

piątek 16 czerwiec 2017 (11 miesięcy 8 dni temu)

Podczas swojej oficjalnej misji w Polsce, Sekretarz Wykonawczy Ministerstwa Rolnictwa, Hodowli i Artykułów Zwierzęcych (MAPA), Eumar Novacki, podkreślił, że oba kraje są zainteresowane intensyfikacją handlu w sektorze rolnym i hodowlanym. Stosunki handlowe między Brazylią a Polską mają duży potencjał wzrostowy, ponieważ obecnie brazylijski eksport stanowi zaledwie 0,5% polskiego importu, a Polska sprzedaje 0,2% swoich produktów do Brazylii.

Novacki spotkał się w Warszawie z Radą Zarządzającą i przedsiębiorcami Izby Handlowej oraz z przedstawicielami Ministerstw Rolnictwa, Spraw Zagranicznych i Rozwoju Gospodarczego Polski. Sekretarzowi Wykonawczemu towarzyszył doradca Leonardo Cleaver de Athayde, Menadżer ds. Handlu Ambasady Brazylii w Polsce oraz Zastępca Sekretarza Spraw Międzynarodowych MAPA, Alexandre Pontes.


Delegacja odwiedziła także zakład przetwórstwa wieprzowego o pojemności do 6000 sztuk zwierząt na tydzień. Ta wizyta była okazją do podkreślenia zainteresowania obu krajów w celu poprawy dostępu do produktów mięsnych i wieprzowych, ograniczonych przeszkodami zdrowotnymi.

środa 7 czerwca 2017/ MAPA/ Brazylia.
http://www.agricultura.gov.br/

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 5 miesięcy 4 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-maj-201811-maj-201804-maj-201827-kwi-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie