Czytaj ten artykuł w:

China’s Animal Protein Outlook do 2020r.: wzrost popytu, podaży i handlu

Chiny będą nadal dominowały w światowej produkcji mięsa i handlu w nadchodzących latach, chociaż przemysł białka zwierzęcego wchodzi w okres przejściowy, zgodnie z Rabobank’s China Animal Protein Outlook do 2020r.

środa 22 marzec 2017 (2 lat 4 miesięcy 28 dni temu)
polubienia

Wzrost popytu spowalnia, a branża w odpowiedzi zmienia się - ponieważ musi. Wzrost produkcji i konsumpcji stwarza możliwości dla producentów chińskich i dla światowych handlarzy.

W miarę jak gospodarka Chin spowalnia, wzrasta zapotrzebowanie na białko zwierzęce, ale w kategoriach bezwzględnych roczny popyt wciąż jest duży. Chenjun Pan, starszy analityk ds. Białka Zwierzęcego mówił: "Po stronie podażowej produkcja wieprzowiny ulegnie zmianie, podczas gdy produkcja drobiu jest niepewna, a produkcja wołowiny prawdopodobnie spadnie. W konsekwencji oczekuje się, że import mięsa będzie stale wzrastał, co jeszcze bardziej umocni rolę Chin jako największego na świecie importera mięsa ".

W nadchodzących latach dodatkowa produkcja nastąpi głównie na północy i północnym wschodzie, a na południu, gdzie znajdują się rzeki i jeziora - dalszy rozwój produkcji mięsa wieprzowego będzie ograniczony.

Chiny cementują swoją rolę numeru jeden światowego importera mięsa

W najbliższych latach oczekuje się stale rosnącego importu mięsa -  wołowiny, wieprzowiny i mięsa drobiowego, wzmacniając pozycję Chin jako najważniejszego na świecie handlarza mięsem. Ponieważ całkowity import mięsa do Chin kontynentalnych przekracza 6 milionów ton w 2020 r., Chiny staną się - jeśli nie są już- główne miejscem eksporterów mięsa.

Z tego rosnącego zainteresowania wynikają Ddwa ważne pytania. Pierwsze z nich to w jaki sposób Chiny będą miały wpływ na globalny handel mięsem, biorąc pod uwagę jego dominującą rolę. Drugie to w jaki sposób firmy zajmujące się produkcją białek zwierzęcych będą poszukiwały trwałego łańcucha dostaw, aby zaspokoić rosnące potrzeby rynku w Chinach.

Animal protein imports to mainland China will total over 6 million tonnes per year in 2020
Animal protein imports to mainland China will total over 6 million tonnes per year in 2020

czwartek 2 marca, 2017/ Rabobank/ Holandia.
https://www.rabobank.com

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 7 miesięcy 30 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

02-sie-201926-lip-201919-lip-201912-lip-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie