Czytaj ten artykuł w:

"Enjoy, it's from Europe": ponad 100€ na promocję europejskiej żywności w 2016r.

W 2016 roku program promocji opiewa na kwotę 111 mln € na pozyskanie dalszych możliwości dla produktów rolno-spożywczych UE na nowych rynkach, jak i na utrzymanie pozycji na rynkach unijnych.

czwartek 15 październik 2015 (4 lat 4 dni temu)
polubienia

W 2016 roku producenci europejscy będą korzystać z programów o wartości 111 mln € na znalezienie nowych rynków i promowanie konsumpcję wewnątrz i na zewnątrz UE. Promocja jest kluczowym elementem działań przedstawionych przez Komisję w celu wsparcia rolników.

"Enjoy, it's from Europe": promocja nowej polityki przyjętej dziś przez Komisję Europejską pomoże przedsiębiorstwom tego sektora wejść na lub konsolidować rynki międzynarodowe i uświadamiać europejsckich konsumentów co do wysiłków podejmowanych przez europejskich rolników. Aby osiągnąć ten cel, Komisja udostępni więcej zasobów, zwiększy poziom współfinansowania i dokona zminimalizowania biurokracji do zatwierdzenia projektów. Jest to część starań, aby stopniowo zwiększać dostępnego budżetu UE na promocję, z 61 mln € w roku 2013 (kiedy zaproponowano nowe zasady) do 200 mln € w 2019 r.

Komisarz ds Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan stwierdził: "w Europie rolno-spożywczego produktów nie ma sobie równych na rynku globalnym. 110 miliardów € UE rynku eksportowego tworzy miejsca pracy i zapewnia rozwój obszarów wiejskich w całej Europie. Aby utrzymać poziom eksportu,  z przyjemnością przedstawiam nowy system promocji, który obejmuje 111 mln € na pozyskanie dalszych możliwości dla produktów rolno-spożywczych UE na nowych rynkach, jak również rozwija naszą obecność na istniejących rynkach. Jestem szczególnie zadowolony z wydzielenia 30 mln € dla problematycznego sektora mleka i wieprzowiny w ramach zapowiedzianej niedawno 500 mln € pakietu..."

wtorek 13 października 2015/ EC/ UE.
http://europa.eu/rapid

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 29 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-paź-201911-paź-201904-paź-201927-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie