Czytaj ten artykuł w:

FAO: w sierpniu ceny świń wzrosły

W sierpniu notowania cen wieprzowiny uległy dalszemu wzmocnieniu, wspartemu silnym popytem importowym z Azji.

środa 11 wrzesień 2019 (7 dni temu)
polubienia

Indeks cen mięsa FAO wynosił w sierpniu średnio 179,8 punktu, co stanowi wzrost o 0,5 procent (prawie 1 punkt) w stosunku do zrewidowanej wartości z lipca, kontynuując trend umiarkowanych wzrostów cen w ujęciu miesięcznym od lutego. Przy ostatnim wzroście wartość wskaźnika wynosi 12,3 procent powyżej poziomu z stycznia 2019 r. i 7,8 procent powyżej analogicznego miesiąca ubiegłego roku. W sierpniu notowania cen wieprzowiny uległy dalszemu wzmocnieniu, poparte silnym popytem importowym z Azji, głównie Chin, gdzie afrykański pomór świń (ASF) nadal ogranicza krajową produkcję wieprzowiny. Pomimo silnego popytu na import notowania cen drobiu i owiec pozostały stabilne, odzwierciedlając zwiększoną dostępność eksportową z głównych regionów produkujących. Podczas gdy międzynarodowy handel wołowiną pozostawał silny, jego notowania cenowe w USD nieznacznie spadły, odzwierciedlając osłabienie walut krajowych niektórych dużych krajów eksportujących, w tym Australii.

FAO pork meat price

Z drugiej strony wskaźnik cen zbóż FAO spadł o 6,4 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wartości kukurydzy spadła gwałtownie z powodu oczekiwań na znacznie większe niż wcześniej prognozowano zbiory w Stanach Zjednoczonych Ameryki, największym na świecie producencie i eksporterze kukurydzy. Ceny pszenicy również pozostawały pod presją spadkową, co odzwierciedla dużą dostępność eksportową, ale ceny ryżu wzrosły, ze względu na sezonowe skutki, a także obawy dotyczące wpływu pogody na uprawy w Tajlandii.

Indeks cen cukru FAO spadł o 4,0 procent w stosunku do lipca, głównie ze względu na osłabienie reala brazylijskiego, a także perspektywy większych dostaw przez Indie i Meksyk.

Z kolei indeks olejów roślinnych FAO wzrósł w sierpniu o 5,9 procent, osiągając najwyższy poziom od 11 miesięcy w związku z odbiciem światowego popytu na import oleju palmowego oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi w głównych regionach rozwijających się Indonezji. Ceny oleju sojowego również wzrosły, po części z powodu niższych niż oczekiwano wielkości jego produkcji w Ameryce Północnej.

czwartek 5 września, 2019/ FAO.
http://www.fao.org

Wiadomości

Rosja: wzrost produkcji świń12-wrz-2019 6 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Rosja: wzrost produkcji świń12-wrz-2019 6 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

13-wrz-201906-wrz-201930-sie-201902-sie-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie