Czytaj ten artykuł w:

Holandia dotuje rolników, którzy zrezygnują z hodowli świń

Z subsydiów będą mogli skorzystać hodowcy z regionów o wysokim zagęszczeniu ludności.

środa 15 maj 2019 (6 miesięcy 2 dni temu)
polubienia

Zdrowe środowisko życia, zamknięte systemy hodowli, zdrowe zwierzęta, przyjazna zwierzętom hodowla, atrakcyjny model dochodów i wkład w poprawę klimatu. Takie są cele holenderskiej hodowli świń.

Aby osiągnąć te cele, hodowcy trzody chlewnej, firmy dostarczające i przetwarzające, klienci i władze połączyły siły w holenderskiej koalicji „Vital Pig Farming” na rzecz ożywienia przemysłu wieprzowego. Jeden z partnerów koalicyjnych, Ministerstwo Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności, zrobił dziś krok naprzód, przedstawiając do konsultacji „Porozumienie o dotacji na restrukturyzację hodowli trzody chlewnej (SVR)”.

Vital Pig Farming Coalition to wspólne przedsięwzięcie stron łańcucha dostaw świń: holenderskie stowarzyszenie hodowców świń (POV), Rabobank, Vion, Agrifirm, ForFarmers, Topigs Norsvin i Ministerstwo Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności . Były minister Uri Rosenthal jest jego niezależnym przewodniczącym.

W przypadku ferm trzody chlewnej zlokalizowanych w miejscach, w których sprawiają kłopoty ludziom, którzy mieszkają w pobliżu, Ministerstwo Rolnictwa, w celu osiągnięcia bardziej zrównoważonej produkcji trzody chlewnej i zmniejszenia ryzyka dla zdrowia i środowiska w warunkach wysokiej gęstości, obszary będą oferować dotacje tym rolnikom, którzy są gotowi zaprzestać działalności rolniczej.

Zdaniem ministra Caroli Schouten decyzja o zaprzestaniu produkcji trzody chlewnej ma ogromny wpływ na życie rolnika, ponieważ napotykają one wątpliwości, na przykład dotyczące tego, co dzieje się z budynkami, gdy działalność rolnicza się zamyka. Ministerstwo napisało projekt planu, który oferuje wskazówki dla hodowców trzody chlewnej, którzy rozważają zaprzestanie działalności rolniczej, aby, będąc dobrze poinformowanym, rozważyć swoją decyzję.

Głównym celem Koalicji jest doskonalenie hodowli świń. Oznacza to opracowanie nowych modeli przychodów, przyspieszoną waloryzację obornika, innowacje dotyczące budynków oraz inwestycje w systemy informacyjne łańcucha dostaw.

wtorek 3o kwietnia, 2019.
Rijksoverheid/ Holandia. https://www.rijksoverheid.nl
Vion/ The Netherlands. https://www.vionfoodgroup.com

Wiadomości

Niemcy: ryzyko zawleczenia ASF14-maj-2019 6 miesięcy 3 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Eksport brazylijskiej wieprzowiny wzrósł o 44%14-maj-2019 6 miesięcy 3 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

15-lis-201908-lis-201931-paź-201925-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie