Czytaj ten artykuł w:

Nowa umowa między USA, Kanadą i Meksykiem

30 września 2018 r. Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada ogłosiły zakończenie negocjacji w sprawie nowej umowy Stany Zjednoczone - Meksyk - Kanada (USMCA).

wtorek 2 październik 2018 (7 miesięcy 23 dni temu)
polubienia

Efekty zachowują kluczowe elementy tej umowy handlowej i zawierają nowe i zaktualizowane przepisy, które mają na celu zajęcie się kwestiami handlu w XXI wieku i promowanie możliwości dla prawie pół miliarda ludzi, którzy nazywają Amerykę Północną domem.


W 1994 r. Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada stworzyły największy region wolnego handlu na świecie: Północnoamerykańską Umowę o Wolnym Handlu (NAFTA), generując wzrost gospodarczy i przyczyniając się do podniesienia poziomu życia ludzi we wszystkich trzech krajach członkowskich. Poprzez wzmocnienie zasad i procedur regulujących handel i inwestycje, umowa ta okazała się solidnym fundamentem dla budowania dobrobytu Kanady i stanowi cenny przykład korzyści płynących z liberalizacji handlu dla reszty świata. Nowa umowa USA-Meksyk-Kanada będzie służyć wzmocnieniu silnych więzi gospodarczych Kanady ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem.

Od 1994 r. NAFTA przyczyniła się do wzrostu gospodarczego i wzrostu poziomu życia ludzi we wszystkich trzech krajach członkowskich.

W 2017 r. Łączny handel towarami trójstronnymi (łączna liczba importów każdego z tych państw) osiągnął prawie 1,1 biliona USD.

Całkowity handel towarowy między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi zwiększył się ponad dwukrotnie od 1993 r. i zwiększył się ponad dziewięciokrotnie między Kanadą i Meksykiem.

niedziela 30 września, 2018/ Government of Canada/ Kanada.
https://international.gc.ca

pokrewne artykuły

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

24-maj-201917-maj-201910-maj-201903-maj-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie