Czytaj ten artykuł w:

Nowe laboratoria referencyjne UE w dziedzinie zanieczyszczeń w paszach i żywności

Fødevareinstituttet (Dania) i RIKILT (Holandia) będą nowym laboratoriami referencyjnymi dla metali i związków azotowych oraz mikotoksyn i toksyn roślinnych w paszach i żywności.

poniedziałek 12 luty 2018 (1 lat 1 miesięcy 10 dni temu)
polub

Wspólne Centrum Badawcze (JRC) Komisji Europejskiej, które obecnie jest gospodarzem laboratorium referencyjnego UE dla metali ciężkich w paszach i żywności, laboratorium referencyjnym UE dla wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) oraz laboratorium referencyjnym UE ds. Mikotoksyn w paszach i żywności od 2006 r., poinformowało Dyrekcję Generalną ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, że od dnia 1 stycznia 2018 r. nie będzie już dłużej laboratorium referencyjnym UE. Dlatego też w dniu 23 stycznia 2017 r. Komisja wystosowała zaproszenie do składania wniosków o wybranie i wyznaczenie laboratorium referencyjnego UE w wyżej wymienionych obszarach.

Laboratorium National Food Institute, Technical University of Denmark (Dania) zostanie wyznaczone jako laboratorium referencyjne UE dla metali i związków azotowych w paszach i żywności, laboratorium National Food Institute, Technical University of Denmark (Dania) jako laboratorium referencyjne UE do przetwarzania zanieczyszczenia i laboratorium RIKILT (Stichting Wageningen Research) (Holandia) jako laboratorium referencyjne UE dla mikotoksyn i toksyn roślinnych w paszach i żywności.

Biorąc pod uwagę rosnące znaczenie chlorowanych trwałych zanieczyszczeń innych niż PCB i dioksyny, bromowane trwałe zanieczyszczenia i trwałe zanieczyszczenia fluorowe dla bezpieczeństwa pasz i żywności, należy również rozszerzyć zakres laboratorium referencyjnego UE ds. Dioksyn i PCB w paszy i żywności do wszystkich chlorowych trwałych zanieczyszczeń organicznych (TZO) w paszy i żywności. Dlatego laboratorium referencyjne UE ds. Dioksyn i PCB w paszy i żywności powinno zostać przemianowane w laboratorium referencyjnym UE na chlorowe trwałe zanieczyszczenia organiczne (TZO) w paszy i żywności, aby odzwierciedlić to rozszerzenie zakresu.

czwartek 8 lutego, 2018/ OJEU/UE.
http://eur-lex.europa.eu

Wiadomości

Walka o chiński rynek wieprzowiny w 2018r.09-lut-2018 1 lat 1 miesięcy 13 dni temu

Wiadomości od Żywienie

Plan białkowy UE22-lut-2018 1 lat 1 miesięcy temu
Stabilność produkcji mieszanek paszowych w UE w 2017 r18-sty-2018 1 lat 2 miesięcy 4 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

15-mar-201908-mar-201901-mar-201922-lut-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie