Czytaj ten artykuł w:

Podpisano zrewidowaną umowę o wolnym handlu między Koreą a USA

24 września podpisano zmienioną umowę o wolnym handlu Korea-U.S. Umowa o wolnym handlu (KORUS) została podpisana przez prezydenta Trumpa i południowokoreańskiego prezydenta Moon Jae-ina. W ramach KORUS większość wieprzowych produktów amerykańskich trafia obecnie do Korei bezcłowo.

środa 26 wrzesień 2018 (7 miesięcy 29 dni temu)
polubienia

Podpisanie zmienionej umowy KORUS to uspokajająca wiadomość dla amerykańskiego przemysłu wołowiny i wieprzowiny. Warunki dostępu do rynku zabezpieczone w pierwotnym KORUS nie tylko przyczyniły się do zwiększenia udziału amerykańskiego mięsa czerwonego w Korei Południowej, ale także zwiększyły konsumpcję, czyniąc nasze produkty wołowiny i wieprzowiny bardziej przystępnymi cenowo i dostępnymi dla koreańskich konsumentów, zgodnie z USMEF.

Stany Zjednoczone są największym dostawcą wołowiny do Korei, z kolei Unia Europejska jest drugim co do wielkości dostawcą wieprzowiny. Amerykański eksport czerwonego mięsa do Korei ustanowił rekordowy rok w wysokości 1,7 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 19 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym i wzrost o 69 procent od 2012 roku, kiedy KORUS wszedł w życie. Trend ten utrzymuje się w 2018 roku, a wartość eksportu wołowiny i wieprzowiny w USA wzrosła o ponad 50 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Korea jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem wartości dla amerykańskiej wołowiny (po Japonii) i czwartą co do wielkości dla wieprzowiny w USA (po Japonii, Meksyku i Chinach / Hongkongu).

W ramach KORUS większość wieprzowych produktów amerykańskich trafia obecnie do Korei bezcłowo. Stawka celna na amerykańską wołowinę została obniżona z 40 procent do 21,3 procent i będzie nadal spadać każdego roku, dopóki nie zostanie wyeliminowana do 2026 roku.

wtorek 25 września, 2018/ USMEF/ USA
https://www.usmef.org

Wiadomości

Wiadomości od Ekonomia

Nowa umowa między USA, Kanadą i Meksykiem02-paź-2018 7 miesięcy 23 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

24-maj-201917-maj-201910-maj-201903-maj-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie