Czytaj ten artykuł w:

Rozmowy UE- Rosja dotyczące wznowienia eksportu wieprzowiny z UE

Vygaudas Ušackas podkreślił duże zainteresowanie Unii Europejskiej w wznowieniem eksportu produktów rolnych do Rosji, w szczególności wieprzowiny, ziemniaków i polskich jabłek.

czwartek 31 marzec 2016 (3 lat 5 miesięcy 23 dni temu)
polubienia

Otwierając rozmowy Jewgienij Nepoklonov podkreślił zaangażowanie Rosselchoznadzor we wzmocnieniu współpracy międzynarodowej w zakresie bezpieczeństwa biologicznego i żywności. Z kolei Vygaudas Ušackas podkreślił duże zainteresowanie Unii Europejskiej w wznowieniem eksportu produktów rolnych do Rosji, w szczególności wieprzowiny, ziemniaków i polskich jabłek.

Mówiąc o możliwości wznowienia eksportu wieprzowiny z krajów UE Jewgienij Nepoklonov wyjaśnił, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy świadectwo weterynaryjne wydawane przez kraj, który eksportuje z UE, świadczy, że  dany kraj jest i był wolny od afrykańskiego pomoru świń w ciągu ostatnich trzech lat. Jednak według Vygaudasa Ušackasa wieprzowina muszi być wywożona z całego terytorium UE, a nie z poszczególnych krajów w oparciu o regionalizację. Jewgienij Nepoklonov stwierdził, że wspomniana zasada jest nie do przyjęcia ze względu na fakt, że afrykański pomór świń rozprzestrzenia się na terytorium UE z prędkością 100 km rocznie, podczas gdy nie ma skutecznego systemu identyfikowalności i abstrakcyjna gwarancja obejmująca całe terytorium UE jest wątpliwa. Jewgienij Nepoklonov przypomniał, że gwarancje w postaci świadectwa weterynaryjnego są podane przez szefa służby weterynaryjnej z danego kraju, ale nie przez Komisję Europejską. W odpowiedzi Vygaudas Ušackas zaproponował spotkanie na poziomie technicznym. Jewgienij Nepoklonov zauważył, że takie spotkania odbywają się co najmniej raz na jeden lub dwa miesiące. Jewgienij Nepoklonov wyraził także ubolewanie nad faktem, że pomimo licznych wniosków Rosselchoznadzor związanych z kontrolą przemytu żywności z Unii Europejskiej, Komisja Europejska nie dostarczyła stronie rosyjskiej żądanych informacji.

poniedziałek 21 marca, 2016/ Rosselkhoznadzor/ Rosja.
https://www.fsvps.ru

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 3 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

20-wrz-201913-wrz-201906-wrz-201930-sie-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie