Czytaj ten artykuł w:

Susza w Europie: państwa członkowskie uzgadniają środki wsparcia

Państwa członkowskie zgodziły się na szereg środków wsparcia zaproponowanych przez Komisję w celu złagodzenia trudności finansowych, z jakimi borykają się rolnicy z powodu niekorzystnych warunków pogodowych i zwiększenia dostępności pasz dla zwierząt.

środa 4 wrzesień 2019 (2 miesięcy 10 dni temu)
polubienia

Działania uzgodnione przez państwa członkowskie na posiedzeniu komitetu obejmują możliwość wyższych płatności zaliczkowych i kilka wyjątkowych odstępstw w zakresie zasad zazieleniania, aby pomóc rolnikom w zapewnieniu wystarczającej ilości pasz dla ich zwierząt. Dotknięci rolnicy będą mogli otrzymywać wyższy procent płatności w ramach wspólnej polityki rolnej (WPR), aby poprawić swoje przepływy pieniężne. To zawiera:

  • Otrzymywanie do 70% płatności bezpośrednich od połowy października;
  • Otrzymywanie 85% płatności z tytułu rozwoju obszarów wiejskich, jak tylko pakiet środków zostanie formalnie przyjęty na początku września.

Dopuszczalne będą również odstępstwa od niektórych zasad dotyczących zazieleniania, aby zwiększyć dostępność pasz. Obejmuje to możliwość:

  • Wzięcia pod rozwagę ziemi leżącą za odłogiem za odrębną uprawę lub obszar ekologiczny, mimo że została wypasana lub zebrana;
  • Siać „uprawy międzyplonowe” jako „uprawy czyste” (a nie mieszankę upraw zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami), jeżeli są przeznaczone do wypasu lub produkcji pasz;
  • Skróć minimalny 8-tygodniowy okres dla „upraw międzyplonów”, aby umożliwić rolnikom zasiewy upraw ozimych w odpowiednim czasie po „uprawach międzyplonów”.

Następne kroki

Po podjęciu decyzji pakiet środków powinien zostać formalnie przyjęty na początku września. Komisja będzie nadal kontaktować się ze wszystkimi państwami członkowskimi w sprawie wpływu susz.

środa 28 sierpnia 2019/ EC/ UE.
https://ec.europa.e

pokrewne artykuły

Wiadomości

Produkcja wieprzowiny w Hiszpanii wzrosła o 2%06-wrz-2019 2 miesięcy 8 dni temu
Filipiny: gwałtowny wzrost śmiertelności świń02-wrz-2019 2 miesięcy 12 dni temu

Wiadomości od Żywienie

FAO: nowe prognozy produkcji zbóż13-wrz-2019 2 miesięcy 1 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

08-lis-201931-paź-201925-paź-201918-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie