Carles Vilalta

Carles Vilalta
17haozuhuiSECCborisenkoirina13tres3.comJohan Brandt

University of Minnesota. USA

Carles ukończył studia weterynaryjne na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie w 2000 r. Do 2007 r. pracował dla różnych firm zajmujących się produkcją trzody chlewnej, zarządzając zdrowiem i produkcją na fermach loch. Od 2007 roku Carles rozpoczął pracę w Federacji Przemysłu Mięsnego Katalonii w zarządzaniu działaniami dotyczącymi  inspekcji weterynaryjnej w ubojniach w Katalonii oraz szkoleń w zakresie higieny żywności w przemyśle mięsnym.

W latach 2008-2014 Carles był na studiach doktoranckich, uzyskując tytuł z zakresu farmakologii klinicznej pod kierunkiem dr Lorenzo Fraile. Jego praca skupiła się na badaniu podawania różnych dawek marbofloksacyny świniom i wpływu na dwa główne patogeny układu oddechowego: Haemophilus parasuis i Actinobacillus pleuropneumoniae, a także implikację tych dawek na pojawianie się oporności. Międzyczasie Carles połączył doktorat ze swoją pracą jako Oficjalnym Inspektorem w rzeźniach i sporadyczną współpracą z różnymi weterynarzami w terenie. Pracował tak do 2016 roku, kiedy zaczął pracę na University of Minnesota (UMN) jako post-doc w zespole Roberta Morrisona w Wydziale Medycyny Populacyjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej / Nauki w UMN.

Obecnie pracuje w projekcie monitorowania chorób świń UMN (Dr Morrison Swine Health Monitoring Program), gdzie różne firmy, które są w posiadaniu około 50% amerykańskiego pogłowia świń, dzielą się dobrowolnie informacjami na temat różnych chorób nie podlegających obowiązkowi zgłoszenia, wśród których wyróżnia się PRRS i PED .

zaktualizowane CV 16-paź-2017

Artykuły