Carmen Alonso García-Mochales

Carmen Alonso García-Mochales
156931201082erodriguez26jpnascimentoAntonovthoussinJMMORERA15

University of Minnesota. Hiszpania

Dr Carmen Alonso urodziła się w Madrycie (Hiszpania). Jest absolwentką Complutense University of Veterinary Medicine in Madrid, który ukończyła w 2003 roku. W 2004 roku ukończyła podyplomową specjalizacją z dziedziny trzody chlewnej na Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie. Następnie Dr Alonso pracowała jako weterynarz na Wyspach Kanaryjskich zajmując się świniami, uczestnicząc w projekcie zwalczania chorób na 4 wyspach w południowo-wschodniej prowincji Hiszpanii (Teneryfa). Dr Alonso następnie przeniosła się do Katalonii w 2005 roku i dołączyła do grupy weterynarzy z Cooperative d’Ivars (producent posiadał spółdzielcze 40.000 macior). Katalonia jest jednym z najważniejszych obszarów produkcji świń w Europie. Pracowała tam przez 5 lat zajmując się konsultacjami z zakresu zdrowia i produkcji i świń.

Następnie Carmen rozpoczęła studia podyplomowe na University of Minnesota. W 2012 roku ukończyła je w dziedzinie filtracji powietrza, w szczególności w zakresie korzystania z technologii filtracji powietrza i jego analizy ekonomicznej przy wybuchu wirusa PRRS w dużych stadach loch obrębie regionów o dużym zagęszczeniu świń. Obecnie Carmen jest w trakcie finalizacji pracę doktorskiej z dr Montserrat Torremorell i dr Peter Davies.

Jej badania koncentrują się na badaniu patogenów w powietrzu i ich dystrybucji w aerozolach związanych z różnymi cząstkami w warunkach doświadczalnych i terenowych. W ramach swoich badań, Carmen bada i ocenia różne technologie, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania i rozpowszechniania tych patogenów w powietrzu między gospodarstwami.

W 2016r., Dr. Alonso zaczęła pracę w Elanco w dziale Elanco Knowledge Solutions jako starszy konsultant.Brała udział w wielu projektach analizy danych dla klientów Elanco na całym świecie.

Obecnie dr Alonso przebywa w Barcelonie (Hiszpania) i prowadzi własną działalność jako niezależny konsultant ds. analizy danych w branży trzody chlewnej. Jej klientami są duże systemy produkcji trzody chlewnej i firmy farmaceutyczne.

 

zaktualizowane CV 19-mar-2018

Artykuły

Aklimatyzacja loszek pod kątem PRRSV. Czy istnieją różne strategie dla różnych regionów?

03-wrz-2018 (2 miesięcy 13 dni temu)

Jaka jest preferowana metoda ekspozycji?, a także najlepszy status przychodzących loszek?, czy powinny być hodowane w gospodarstwie, czy zakupione?, ... Weterynarze z Niemiec, Ameryki Północnej, Chin i Hiszpanii dzielą się swoimi opiniami.

Aklimatyzacja loszek pod kątem PRRSV. Czy istnieją różne strategie?