Czytaj ten artykuł w:

Gotowość na Brexit: UE jest gotowa wesprzeć europejskich rolników w ewentualnym scenariuszu „bez porozumienia”

Chociaż umowa o wycofaniu wynegocjowana między UE a Wielką Brytanią pozostaje najlepszym możliwym wynikiem, UE jest przygotowana na ewentualny scenariusz „braku porozumienia” w dziedzinie rolnictwa.

środa 10 kwiecień 2019 (3 miesięcy 8 dni temu)
polubienia

UE nadal koncentruje się na ochronie interesów rolnictwa i hodowli obywateli UE. Wspólna polityka rolna posiada istniejące narzędzia, które można aktywować w przypadku zakłóceń na rynku, co może działać jako sieci bezpieczeństwa, takie jak interwencja publiczna, prywatne przechowywanie, zapobieganie kryzysom i zarządzanie ryzykiem. Komisja Europejska wykorzystała już takie środki, jak również pomoc państwa w przeszłości, na przykład w okresie 2014–2016, aby rozwiązać problem nierównowagi rynkowej i pomóc rolnikom w krótkoterminowych trudnościach z przepływem środków pieniężnych.

Na konferencji prasowej Komisji ds. Rolnictwa, Phil Hogan powiedział: „Dzisiaj mówimy o scenariuszu bezdyskusyjnym, w którym to przypadku możemy z całą pewnością powiedzieć, że będą znaczne zakłócenia na niektórych rynkach rolnych. [...] Doszliśmy do wniosku, że Komisja Europejska ma prawny obowiązek interweniować i my to zrobimy. Wczesna interwencja zapewnia nie tylko wsparcie dla rolników, ale daje także zaufanie rynkowi do zaangażowania Komisji w sektor rolno-spożywczy. Chciałbym przypomnieć państwu, że Komisja ma duże doświadczenie we wdrażaniu środków wspierania rynku w przypadkach znacznych zakłóceń na rynku. ”

Komisja opublikowała również w swojej bazie danych: Market Access Database szczegółowe informacje na temat zasad, które Zjednoczone Królestwo zastosuje w odniesieniu do importu z UE w przypadku scenariusza „braku porozumienia”. Opiera się na informacjach udostępnionych publicznie przez władze Zjednoczonego Królestwa. Baza danych zawiera informacje dla 121 krajów, a na dzień dzisiejszy zapewnia ten sam poziom informacji dla eksportu do Wielkiej Brytanii, jak dla wszystkich innych partnerów handlowych UE, takich jak USA lub Chiny. Punkty przemówienia komisarza Hogana są dostępne online. Więcej informacji na temat handlu rolno-spożywczego między UE a Wielką Brytanią oraz planowania awaryjnego w dziedzinie rolnictwa można znaleźć tutaj.poniedziałek 4 kwietnia, 2019/ EC/ UE.
http://europa.eu/rapid

pokrewne artykuły

Wiadomości

Marzec: indeks cen mięsa FAO nieznacznie wzrósł09-kwi-2019 3 miesięcy 9 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Marzec: indeks cen mięsa FAO nieznacznie wzrósł09-kwi-2019 3 miesięcy 9 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

12-lip-201905-lip-201928-cze-201921-cze-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie