Czytaj ten artykuł w:

Rabobank: globalny handel wieprzowiną stoi w obliczu niespotykanych zmian

Oczekuje się, że eskalacja napięć handlowych między Stanami Zjednoczonymi i Chinami oraz w Ameryce Północnej wpłynie znacząco na globalny handel wieprzowiną.

wtorek 24 lipiec 2018 (1 lat 26 dni temu)
polubienia

"Główne zmiany w światowym handlu wieprzowiną odzwierciedlają niepewność wynikającą z narastających napięć politycznych i gospodarczych między USA i Chinami" - mówi Chenjun Pan, starszy analityk ds. Białka zwierzęcego w Rabobanku. "Nowe środki taryfowe na produkty rolne wywierają ogromną presję na kilka rynków - głównie USA, Chiny i Meksyk - choć charakter presji będzie zależeć od indywidualnej pozycji handlowej."


Ponadto oczekuje się, że zwiększona produkcja na całym świecie w 1H będzie nadal ważyć ceny w 2H. Choroba może zwiększyć niepewność dostaw i handlu, ponieważ afrykański pomór świń rozprzestrzenia się w Europie. Zmiany cen pasz w wielu regionach mogą powodować presję na marże. Wskaźnik cen wieprzowiny Five-Nation Hog Price Index Rabobank spadł poniżej średniego poziomu obserwowanego w latach 2015-2017, odzwierciedlając nastroje na rynku.

Inne ważne informacje z kwartału Q3 2018 to:

Chiny: pełne niepewności

Ceny wieprzowiny uległy krótkiemu odbiciu, krótszemu niż oczekiwano. Drobni rolnicy nadal redukują stada lub pod presją zamykają, podczas gdy większe gospodarstwa nadal się rozwijają, tak że ogólna produkcja wieprzowiny wciąż rośnie. Niepewność związana z nasilającymi się napięciami w handlu może skłonić rolników do przejścia na likwidację stada wcześniej niż oczekiwano. Oczekuje się, że import wieprzowiny spadnie w ciągu 2H ze względu na zakłócenia w handlu.

US: problemy w eksporcie wieprzowiny

Produkcja wieprzowiny nadal utrzymuje się na poziomie sprzed ubiegłego roku, ale jest również wolniejsze niż oczekiwano wykorzystanie nowo dodanej zdolności ubojowej. Dodatkowe cła na eksport wieprzowiny z USA nałożone przez Meksyk znacznie spowolnią działalność eksportową USA. Eksport do Chin i Kanady również zwalnia z powodu rosnących napięć w handlu. Oczekuje się, że eksport do innych miejsc przeznaczenia ulegnie poprawie, ale ogólnie większe dostawy wieprzowiny będą miały wpływ na ceny krajowe w 2H 2018 r.

EU: stosunkowo stabilna sytuacja rynkowa

Podczas gdy ceny wieprzowiny są o 17% niższe niż przed rokiem, rynek nie miał większych wzrostów ani spadków w ostatnich miesiącach. Oczekiwania na rosnącą podaż i rosnące koszty paszy w drugiej połowie 2018 r. mogą zmniejszyć rentowność hodowli dla rolników. Jednak eksport z UE prawdopodobnie skorzysta na napięciach handlowych w innych regionach, już zaobserwowanych w Meksyku. ASF pozostaje poważnym problemem, ponieważ rozprzestrzenia się w Europie Środkowej.

Brazylia lepsze wyniki spodziewane dla 2H

Po doświadczeniu trudnej i trudnej pierwszej połowy roku, przemysł wieprzowy w Brazylii poprawi wyniki w drugiej połowie 2018 r. Rosnące napięcia w handlu w innych częściach świata prawdopodobnie przyniosą korzyści Brazylii, oferując możliwości zwiększenia eksportu na istniejące rynki i uzyskania dostępu do nowe rynki.

piątek 13 lipca, 2018/ Rabobank/ Holandia.
https://www.rabobank.com

Wiadomości

Polska: 165-169 ognisko ASF u świń25-lip-2018 1 lat 25 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

02-sie-201926-lip-201919-lip-201912-lip-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie